Мультимедіа

Мультфільм "Універсальний Дизайн: світ, зручний для кожного!"

Протягом 2,5 хв ви побачите 7 ситуацій використання Універсального дизайну: вдома, у публічному транспорті, на вулиці, в аеропорту, за комп'ютером, при вході в дім, на стоянці. Універсальний Дизайн - це дизайн будь-чого (міста, послуги, предмету), щоб було зручно кожному з нас.

Універсальний Дизайн: 7 принципів комфортного міста

Українські міста мають шанс стати європейськими - не тільки сучасним виглядом забудови, а й зручністю та комфортом для усіх жителів. Зокрема людям з обмеженими можливостями пересування, людям похилого віку, мамам із візочками. Універсальний Дизайн покликаний створити міста та будинки, зручними для всіх.

Лекція на телеканалі "Рада" з Універсального Дизайну

Усім, хто цікавиться архітектурою та дизайном міського середовища, транспорта та власної домівки - лекція про ‪Універсальний дизайн‬ від Крістіни Баграмян. За 15 хв Ви дізнаєтеся про підхід до проектування та будування з точку зору Універсального Дизайну, 7 основних принципів та побачите кращі практики реалізації. Приклади, на жаль, закордонні. В Україні попереду ще довгий шлях до створення інклюзивного середовища на основі ідей Універсального Дизайну. Приєднуйтеся!

Інтерв'ю на ЦК щодо Універсального Дизайну (передача "Рано-вранці")

Наші міста, будинки, вулиці мають бути зручними для кожного. «Навіщо робити сходи для всіх і пандус окремо? – дивується експерт ПРООН Олена Іванова. – Краще зробити один пологий вхід – зручний для всіх. І для мами з візком, і для дідуся з тростинкою, і для жінки з важким пакетами покупок,і для людини на колясці, яка прагне самостійно пересуватися містом. Це і є ‪Універсальний Дизайн‬. Прикладів може бути безліч».

Відео-лекції з семінару "Універсальний Дизайн: міжнародний досвід та краща практика" (міжнародний тренер)

Запис семінару "Універсальний Дизайн: міжнародний досвід та найкраща практика", проведеного у м. Київ 13-14 травня 2014 р. Тренер - д-р Ольга Красюкова-Еннс, міжнародний консультант з розробки інклюзивної політики та практики, Канада.
Семінар відбувся в рамках реалізації Спільної Програми агенцій ООН "Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні".

Сесія № 1
"Що ми знаємо про Універсальний Дизайн?"
 

 

Сесія № 2
"7 принципів Універсального Дизайну, потреби людей та принципи використання"
 
 
     
Сесія № 3
"Міжнародний досвід використання Універсального Дизайну в системі послуг, охорони здоров'я, освіті, транспорті та містобудуванні"
 
  Сесія № 4
"Міжнародний досвід формування державної політики з врахуванням Універсального Дизайну (Канада, США, Європа)"
 
 

Відео-лекції з семінару "Інклюзивна Освіта та Універсальний Дизайн" (міжнародний тренер)

Запис семінару "Інклюзивна освіта та Універсальний Дизайн", проведеного у м. Київ 15-16 травня 2014 р. Тренер - д-р Ольга Красюкова-Еннс, міжнародний консультант з розробки інклюзивної політики та практики, Канада.

Сесія № 1
"Що ми знаємо про Інклюзивну Освіту та Універсальний Дизайн?"
 
  Сесія № 2
"Універсальний Дизайн - огляд, потреби людей, особливості використання в сфері освіти"
 
 
     
Сесія № 3
"Універсальний Дизайн - історія виникнення, 7 принципів, фізичне середовище. Етапи доступності в освіті"
 
  Сесія № 4
"Універсальний Дизайн та Інклюзивна Освіта: організація навчального процесу, методи викладання, фізичне середовище, підтримка студентів з особливими потребами"
 
 
     
Сесія № 5
5 "Допоміжні технології та їх використання в освіті"
 
  Сесія № 6
"Канадська модель підтримки студентів на рівні вищої школи (на прикладі Університету Манітоба"
 
 
     
Презентація інклюзивного університету «Україна».
 
   
   

Програма розвитку ООН в Україні

Національна Асамблея людей з інвалідністю України

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я