Презентації

Презентація категорії «Універсальний дизайн» в рамках конкурсу Get me to the top

UD 7 oct 2017

Презентація дає загальне розуміння про універсальний дизайн та була підготовлена для презентації категорій Universal Design в рамках конкурсної програми Get me 2 the Top Ukraine.для студентів та молодих архітекторів та дизайнерів. Презентація містить активні посилання на деякі приклади предметного універсального дизайну.

Універсальний дизайн та інклюзивне дизайн-мислення

У цій презентації розкриваються поняття універсального дизайну, інклюзивного дизайну, методології дизайн-мислення. Презентація була використана під час воркшопу для учасників конференції "Форум персональної демократії" у Києві 25-26 вересня 2017 року.

Впровадження послуги раннього втручання

rannishne vtru4annya

У цій презентації розглядається Універсальний дизайн як інструмент розвитку інклюзивного суспільства, зокрема наводиться аналіз послуги раннього втручання для дітей. Ця послуга надається та є необхідною для дітей, у яких було виявлено порушення здоров’я та розвитку, від народження до 4 років.

Доступність в м. Вінниця

dostupnist vinnitsya

У презентації наводяться приклади організації доступності міста Вінниця у різних сферах життя містян. За участі Раїси Панасюк, голови ГО «Гармонія», у місті функціонують центр реабілітації для людей з опорно-руховим апаратом, служба перевезення людей на візках, а також сервісний центр для обслуговування інвалідних візків.

Доступність транспортних засобів

dostupnist transpornyh zasobiv

У презентації описується діяльність ДП «Державтотрансндіпроект», метою якого є удосконалення автомобільних перевезень, їхню безпеку,  екологічність, ефективність та енергозбереження, а також підготовку пропозицій для формування державної політики у транспорті. Наводиться детальний опис технічних вимог для транспортних засобів для перевезення малорухомого населення.

Перший доступний трамвай українського виробництва

electron pres

У презентації наводиться приклад використання першого в Україні швидкісного трамваю Електрон, який містить елементи Універсального дизайну та доступності. Трамвай забезпечує доступ усіх груп населення, зокрема мало мобільного, до пересування містом.  До таких відносяться особи з інвалідністю, люди з тимчасовим порушенням здоров'я, вагітні жінки, люди старшого віку, батьки з дитячими візочками, подорожуючі за валізами та інші.

Доступність доріг в м. Полтава – результати експерименту

 dostupnist dorig poltava

Ця презентація є аналізом принципів проектування вуличного середовища у м. Полтава з урахуванням потреб усіх категорій населення, зокрема маломобільних груп, а саме – осіб з інвалідністю, людей з тимчасовим порушенням здоров'я, вагітних жінок, людей старшого віку, батьків з дитячими візочками тощо.

Перспективи впровадження Універсального дизайну в Україні

perspektivi ud

У презентації проводиться аналіз ситуації з дотриманням умов Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та відповідність житлового фонду України до норм Універсального дизайну. Даються визначення таких понять як Універсальний дизайн, розумне пристосування, адаптація, доступні будинки та споруди, а також приклади відповідності чи не відповідності житлового фонду цим поняттям.

Вплив громадськості на облаштування міст

vplyv hromadskosty

У презентації ставиться питання про можливість впливу громадськості на реконструкцію українських міст відповідно до вимог Універсального дизайну.  Міста України є незручними для людей та потребують перебудови. У наведених прикладах міста Києва наводиться різниця між станом переходів, зупинок та смуги руху громадського транспорту до, а також після реконструкції згідно принципів доступності для усіх людей.

Аналіз державних будівельних норм

analiz dbn

У цій презентації за результатами відповідного експертного аналізу описуються державні будівельні норми на відповідність принципам Універсального дизайну, що мають враховувати потреби усіх категорій населення, зокрема маломобільних груп. Наводяться успішні практики в європейських містах, що наочно демонструють відмінність від аналогічних українських прикладів.