Впровадження послуги раннього втручання

У цій презентації розглядається Універсальний дизайн як інструмент розвитку інклюзивного суспільства, зокрема наводиться аналіз послуги раннього втручання для дітей. Ця послуга надається та є необхідною для дітей, у яких було виявлено порушення здоров’я та розвитку, від народження до 4 років. Завдяки цій послузі стає можливим мінімізувати можливі наслідки, спричинені порушеннями у фізичному чи розумовому розвитку, що надасть можливість покращити розвиток дитину у майбутньому,  нормалізувати сімейне життя та бути профілактикою інвалідізації.

Прикладами створення центрів та надання послуг раннього втручання є місто Харків та деякі населені пункти Харківської області, де надання такої послуги успішно виконується.  Ці центри активно розвиваються та збільшують кількість відвідувачів-батьків, які знаходять допомогу для розвитку своїх дітей.

Презентацію підготовила Ганна Кукуруза, доктор психологічних наук, БФ «Інститут раннього втручання» за підтримки Спільної програми ПРООН, ЮНІСЕФ, ВООЗ, МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні»

Програма розвитку ООН в Україні

Національна Асамблея людей з інвалідністю України

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я