Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Універсальний дизайн враховано у проекті Концепції Київради «Комфортне місто»

Департаментом містобудування та архітектури міста Києва було повідомлено про оприлюднення проекту рішення Київської міської ради «Про затвердження Концепції комплексного впорядкування міського простору «Комфортне місто», в основу якої покладено принципи універсального дизайну.

komfortne misto

Концепція націлена на поліпшення  безпеки та мобільності в місті, розвитку зон відпочинку за принципами універсального дизайну, реалізації заходів з розвитку міського середовища за принципами стійкості та економічної доцільності. Зазначається, що «вулиці Києва мають стати доступними для всіх верств населення, проектуватися і розбудовуватися за принципами універсального дизайну із спеціальними заходами для маломобільних верств населення».

Також звертається увага на те, що в українській законодавчій базі відсутні основоположні терміни та принципові засади формування просторів, як-то «громадський простір», «інтегрований розвиток», «стала мобільність», принципи «універсального дизайну», розстановка пріоритетів в просторі: пішохід – велосипедист – громадський транспорт – приватний автотранспорт, що рухається – приватний автотранспорт, що стоїть  тощо.

В цілому, у Концепції визнається, що застосування принципів універсального дизайну є шляхом до «підвищення якості середовища, здешевлення робіт, організації, уніфікації, ініціатив мікрогромад».

Кожен з бажаючих мав можливість внести свої побажання та зауваження у запропоновану концепцію задля подальшого голосування та прийняття Київрадою остаточного варіанту даного проекту. Слід зазначити, що просування принципів універсального дизайну в Україні відбувається в рамках Спільної Програми ПРООН, ЮНІСЕФ, ВООЗ, МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні»

Запрошуємо переглянути презентацію щодо концепції комфортного міста «Місто, зручне для всіх (довідник)».

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро