Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Разом до створення безбар’єрного середовища!

5 листопада 2014 року в головній залі архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури в рамках проекту «Забезпечення права на доступне середовище людей з особливими потребами», який реалізується «Спілкою громадських організацій інвалідів Києва», відбулася відкрита лекція «Універсальний дизайн та створення безбар’єрного середовища для маломобільних громадян».

На зустріч з гостями зібралось більше сотні студентів-архітекторів з різних курсів, аспіранти та викладачі.

Гостей привітали: декан архітектурного факультету професор Олександр Кащенко та завідувач кафедри, розробник багатьох українських нормативів, професор Вадим Куцевич. У вступному слові декан зазначив, що представлена інформація буде працювати на розвиток архітектурної творчості і на гуманізацію архітектури, що наша мета – створення безбар’єрного середовища, в якому усі люди можуть ефективно жити, працювати і відпочивати.

Виступили з презентаціями: Олександр Ворона – президент «Спілки громадських організацій інвалідів Києва», Крістіна Баграмян – менеджер програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні» що адмініструється ПРООН. Стовідсотковою увагою аудиторії володів експерт з даної проблематики Олег Полозюк. Розкриті ним 7 правил універсального дизайну мають обов’язково увійти до програм навчання архітекторів та дизайнерів.

Чимало присутніх у той день вперше серйозно замислились про справжню доступність звичного оточуючого середовища. Їхні подальші проекти тепер мають це засвідчити.

Цей захід має стати початком довготривалого співробітництва у вигляді регулярних презентацій, бесід, участі студентів у реальних проектах.

 

Джерело: Спілка громадських організацій інвалідів Києва

Завантажити цю публікацію
в форматі Word

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро