Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

13 лютого 2015 року відбудеться міжнародна конференція «Універсальний Дизайн як запорука розвитку інклюзивного суспільства»

banner ud conf2015site

13 лютого 2015 року з 9:00 до 17:30 у м. Києві відбудеться міжнародна конференція «Універсальний Дизайн як запорука розвитку інклюзивного суспільства». Універсальний Дизайн передбачає створення елементів середовища, об’єктів, речей тощо доступними та зручними у користуванні для максимальної кількості людей.

На конференції будуть презентовані результати Спільної Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні», що діє з 1 грудня 2012 р. Мета програми – сприяти застосуванню стандартів доступності та Універсального Дизайну в Україні.

На конференції запрошені експерти представлять кращі практики впровадження Універсального Дизайну та принципів доступності в Україні та світі. Учасники зможуть взяти участь у секційних засіданнях: Універсальний Дизайн в Охороні Здоров’я (Секція 1), Універсальний Дизайн в освіті (Секція 2), Універсальний Дизайн в Транспорті та Архітектурі (Секція 3) та Універсальний Дизайн на робочому місці (Секція 4).

Серед виступаючих – представники бізнесу, влади, громадських організацій, навчальних закладів, активістів та ЗМІ. Підтверджено участь представника Норвезького міністерства з місцевого самоврядування та модернізації, який розкаже про досвід Норвегії у впровадженні Універсального Дизайну.

На конференції будуть представлені кейси застосування принципів рівності, інклюзії, доступності та Універсального Дизайну в різних сферах: «Банк для кожного» (Ощадбанк), «Інклюзивне працевлаштування» (гіпермаркет Ашан), «Політика рівних можливостей» (Британська Рада в Україні), «Довідник з облаштування міста Києва», «Перший доступний трамвай українського виробництва», «Школа для кожного» та ін. Також буде представлена модель супроводу на робочому місці, розроблена в рамках Спільної Програми.

До участі у конференції запрошуються експерти, дизайнери, медики, викладачі ВУЗів, архітектори, представники державних, громадських та комерційних структур, журналісти, активісти, студенти.Учасники матимуть змогу поставити питання представникам Мінсоцполітики України, Уповноваженому президента з прав людей з інвалідністю, Представникам Спільної Програми, а також обговорити перспективи подальшого впровадження універсального дизайну в Україні.

Детальніше ознайомитися з Програмою конференції.

Заповнити анкету на участь у конференції.

 

 

Завантажити цю публікацію
в форматі Word

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро