Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Бібліотека в місті Полонне стала доступнішою для відвідувачів з порушеннями зору

 «Ми робимо кроки для усунення бар’єрів фізичних, інформаційних, але не менш важливо прибирати бар’єри в наших головах, у сприйнятті. Це основа для побудови суспільства рівних можливостей», - такими були слова голови Шепетівської організації УТОС, Тетяни Логвиненко, під час відкриття тифло-студії в бібліотеці міста Полонного, Хмельницької області, 22 вересня 2018 року.

IMG 9671
Відтепер понад 680 жителів Полонської ОТГ, які мають порушення зору, можуть скористатись послугами Полонської центральної бібліотеки.  Для них передбачено:


• література штифтом Брайля та 150 озвучених книг;
• лупи зі світлодіодним підсвічуванням, які дозволяють прочитати навіть дрібний шрифт;
• два тифло-комплекси зі спеціальним програмним забезпеченням, які дозволяють самостійно вводити і редагувати тексти, виводити їх на друк;
• DAISY-плеєр і його меню із голосовими підказками, завдяки якому можна прослуховувати не тільки численні формати аудіо та електронних книжок, а й текстові документи;
• настільні ігри з тактильним покриттям;
• система навігації, знаків і піктограм, що допомагають зорієнтуватися у самому приміщенні.


Все це з’явилось в бібліотеці завдяки впровадженню проекта «Доступна бібліотека», що реалізовується в межах Спільної Програми ПРООН, ВООЗ та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні»*.

Коллаж

За час реалізації проекту було проведено дослідження для виявлення потреб маломобільних користувачів та, за їх результатами, визначено як саме переформатувати роботу бібліотеки, щоб вона відповідала принципам універсального дизайну, закуплено відповідне обладнання та програмне забезпечення. Крім самого облаштування бібліотеки працівники провели заходи з обміну досвідом між бібліотеками та навчання бібліотекарів особливостям наданням послуг людям з інвалідністю.


Спираючись на власний досвід роботи, команда Полонської бібліотеки вже до кінця 2018 року презентує модель доступної бібліотеки, поширення якої в Україні дозволить спростити доступ до інформації для маломобільних користувачів.


Весь перелік послуг бібліотеки можна завантажити за посиланням, а більше інформації про бібліотеку можна знайти на сайті, який також є доступним у версії для людей із порушеннями зору: http://polonne-crb.at.ua/.


*Спільна Програма «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні» впроваджується Програмою розвитку ООН у співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародною організацією праці (МОП) за підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю, в партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Міністерством охорони здоров’я України та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України.

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро