Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Нарада з фахівцями регіональних філій АТ “Укрзалізниця” з питань створення належних умов доступу до залізничної інфраструктури для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп

За спільної ініціативи Уповноваженого Президента з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича, Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) та керівництва АТ «Укрзалізниця» відбулася нарада з фахівцями регіональних філій-залізниць з питань створення належних умов доступу до залізничної інфраструктури для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Питання, що розглядалися:

  1. Облаштування вокзалу Київ-пасажирський та інших вокзалів філії «Пасажирська компанія» у відповідності існуючих вимог.
  2. Забезпечення доступності оформлення проїзних документів для осіб з інвалідністю, запровадження онлайн-сервісів і доступності для людей з порушенням зору сайту AT «Укрзалізниця».
  3. Навчання працівників, які надають послуги у поїздах та вокзалах щодо поводження з пасажирами з інвалідністю.
  4. Впровадження засобів, що покращують умови доступності осіб з інвалідністю на вокзалах і пасажирських поїздах.
  5. Розгляд зауважень щодо створення належних умов доступу для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп до об’єктів вокзального комплексу станції Львів, а також щодо необхідності міжвідомчої координації при проведені робіт з реконструкції пл. Двірцевої у м. Львів.

За результатами наради з метою врахування всіх пропозицій Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю В.М. Сушкевича та НАІУ було досягнуто домовленостей про доопрацювання Стратегічного плану покращення умов доступності будівель та споруд вокзалу станції Київ-пасажирський для маломобільних груп населення на період 2019-2022 роки, включивши до нього, в тому числі заходи щодо: облаштування залу очікування зручними меблями, доступом до інтернету та заряджанням мобільних телефонів, а також придбання щонайменше двох мобільних підйомників для забезпечення комфортної посадки осіб з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних, з платформи до вагону потягу та навпаки, а також електрокарів для перевезення вказаних категорій людей з інвалідністю територією вокзалів.

Учасники наради домовились про визначення графіку та проведення спільно з представниками НАІУ обстеження десяти вокзальних комплексів філії ПК із найбільшим пасажиропотоком щодо покращення умов доступу до залізничної інфраструктури для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп та за їх результатами затвердити стратегічні плани покращення умов доступності будівель і споруд відповідних вокзалів для маломобільних груп населення (взявши за основу стратегічний план по вокзалу станції Київ-пасажирський), встановивши етапність їх облаштування.

Спільно з Департаментом приміських перевезень, регіональною філією «Південно-Західна залізниця» розглянути питання щодо покращення умов доступу до залізничної інфраструктури станції Святошин для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп, зокрема шляхом здійснення фінансово-економічних розрахунків щодо облаштування елементами доступності залізничної платформи та пішохідних маршрутів з зазначеної платформи в підземний перехід і на тротуар, а також включення їх до плану капітальних інвестицій на 2020 рік.

Учасники обговорили питання можливості включення фахівців, запропонованих НАІУ, до складу робочої групи з розробки веб-сайту AT «Укрзалізниця» з метою забезпечення кращої доступності веб-сайту для осіб з інвалідністю, зокрема з порушенням зору, та надати пропозиції щодо оплати їм відповідних послуг.

Домовились забезпечити на веб-сайті AT «Укрзалізниця», у розділі особам з інвалідністю, інформацію щодо наявності в штабному вагоні візків для пересування у салоні вагона осіб з інвалідністю. Укрзалізниця проінформувала, що з вересня запровадила новий онлайн-сервіс, який дозволяє оформити замовлення на перевезення у спеціально обладнаному вагоні для людей з інвалідністю.

Враховані пропозиції НАІУ щодо забезпечення усіх пасажирських поїздів візками для посадки й переміщення по пасажирському вагону та варіанти застосування на вокзалах Укрзалізниці спеціалізованої допоміжної техніки та спорядження для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Було прийнято рішення розробити пропозиції до плану капітальних інвестицій на 2020 рік щодо виділення коштів на придбання такої спеціалізованої техніки.

Домовились організувати виїзну нараду керівництва УЗ, регіональної філії «Львівська залізниця» AT «Українська залізниця», вокзалу ст. Львів, спільно керівництвом Львівської міської ради щодо забезпечення зручного доступу людей з інвалідністю та інших маломобільних груп до платформ вокзалу станції Львів вокзалу ст. Львів та прилеглої території при реконструкції пл. Двірцевої, підготувати відповідні пропозиції та звернутись з відповідним листом до Львівської міської ради.

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро