Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Як зробити свій дім гостинним?

Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх.

Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає за простір, доступний для всіх. Прихильники цього руху намагаються зробити свої домівки доступними та зручними для всіх людей незалежно від їхніх можливостей.

80% випадків травмування серед людей похилого віку у світі відбуваються на сходах через відсутність поручнів, підсвічування або через невідповідність сходів стандартам глибини, ширини, висоти. Усвідомте об’єм витрат у галузі охорони здоров'я через неправильний дизайн, не кажучи вже про втрати здоров’я.

Проведіть об’єктивну оцінку власного житла:

Чи зручно Вашій бабусі потрапити до Вашого дому та перебувати у ньому (відсутність сходів при вході, наявність ліфту, зручна туалетна кімната тощо)? Чи може дитина сама включити світло у кімнаті (наявність вмикача на оптимальній висоті)? Чи достатньо простору та місця для людини в інвалідному візку (відкриття дверей в обидві сторони, простір для маневру, відсутність бордюрів тощо)?

Як зробити свій дім доступним і гостинним для всіх:

 • Зробити в’їзд до подвір’я безперешкодним, прибрати бордюри, поставити лавку.
 • За можливістю, зробити вхід без сходів, а коридори – широкими.
 • Подбати про достатній простір для проходження людини через двері (ширина отвору – щонайменше 85 см).
 • За можливістю зробити туалетну кімнату на першому (доступному) поверсі будинку.
 • Усунути зайві речі, що зменшують простір та створюють перешкоди в пересуванні.

Ознайомитися з конкретними прикладами переобладнання житла для людей з інвалідністю можна в статті журналу «Ідеї Вашого дому» за цим посиланням.

 

Приклади:

Завантажити цю публікацію
в форматі Word

 • Як зробити свій дім гостинним? +

  Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
 • Як зробити місто доступним? +

  Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
 • Як зробити заклад доступним? +

  Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
 • 1

Програма розвитку ООН в Україні

Національна Асамблея людей з інвалідністю України

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я