ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ ТА ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 5 вересня 2001 року N 175

Про заходи щодо виконання завдань Національної програми професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими можливостями на 2001 - 2005 роки

На виконання завдань Національної програми професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими можливостями на 2001 - 2005 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 липня 2001 року N 519/2001, наказую:

1. Управлінню містобудівної політики (А. Економов), місцевим органам містобудування та архітектури в межах повноважень, визначених чинним законодавством, забезпечувати дотримання нормативних вимог щодо потреб інвалідів і маломобільних груп населення під час розроблення відповідної містобудівної документації, організації її експертизи та надання АПЗ на проектування об'єктів архітектури.

2. Управлінню архітектурно-будівельних систем та інженерного обладнання будинків і споруд (Л. Муляр) забезпечити розроблення і введення в дію у 2003 році ДБН "Заклади соціального захисту населення" та коригування посібника з проектування середовища життєдіяльності маломобільних груп населення у 2002 році.

3. Державній архітектурно-будівельній інспекції України (В. Папка), місцевим інспекціям архітектурно-будівельного контролю заборонити прийняття в експлуатацію об'єктів житлово-цивільного призначення, в яких не виконані заходи щодо безперешкодного доступу інвалідів до зазначених об'єктів, передбачені чинними будівельними нормами.

4. Відділу нормативно-правового забезпечення експлуатації міського електротранспорту (М. Тарапата) забезпечити у 2002 - 2005 рр. виконання робіт, пов'язаних із здійсненням Комітетом функцій генерального замовника тролейбусів із низьким рівнем підлоги.

5. Відділу кадрів, спецроботи та юридичного забезпечення (В. Купчук), Академії житлово-комунального господарства, будівельним корпораціям, у підпорядкуванні яких знаходяться вищі та професіонально-технічні навчальні заклади, протягом 2002 - 2005 років, відповідно до попиту регіональних ринків праці, збільшити кількість спеціальних груп для осіб з обмеженими фізичними можливостями для навчання їх конкурентоспроможним професіям з урахуванням особливих потреб таких осіб.

6. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника Голови Комітету В. Присяжнюка.

Голова Комітету В. ЧЕРЕП

Програма розвитку ООН в Україні

Національна Асамблея людей з інвалідністю України

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я