Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Універсальний дизайн презентовано топ-менеджерам будівельного сектору в Україні

31 березня 2015 року в рамках конференції для перших осіб та компаній на ринку нерухомості «Real Estate CEO Conference» представником Програми розвитку ООН в Україні були озвучені плани ПРООН щодо економіко-соціального відновлення Донбасу з урахуванням принципів універсального дизайну та доступності.

Максим Белоус, EASTGATE DEVELOPMENT, Александр Ротов, ГЕРЦ, Лев Парцхаладзе, КБУ, Киевская ОГА, и Елена Иванова, руководитель проектов Программы развития ООН в Украине

«Дотримання принципів універсального дизайну під час відновлюваних робіт у Донецькій та Луганській областях є надзвичайно важливим для соціальної реінтеграції учасників бойових дій (як воєнних, так і цивільного населення), а також для усіх інших вразливих та маломобільних груп (як-от людей похилого віку, осіб з інвалідністю, вагітних жінок, батьків з дітьми у дитячих візочках та ін.). Універсальний дизайн дозволяє створити середовище, об’єкти та послуги, якими однаково комфортно можуть користуватися усі члени суспільства, тобто такий дизайн відповідає вимогам спільного користування. До того ж, універсальний дизайн – це економічно вигідний підхід, що задовольняє потреби різних користувачів на етапі розробки, проектування, будівництва та виключає майбутні нераціональні витрати. Він майже не несе ніяких додаткових затрат. Принципи Універсального дизайну широко застосовуються в розвинутих країнах, а також передбачені в Рекомендаціях Ради Європи щодо країн-учасниць», – зазначила Олена Іванова, керівник проекту ПРООН «Підтримка реформи соціального сектору в України» під час панельної дискусії, присвяченої проблемам та перспективам розвитку і відновлення інфраструктури в Україні.

У конференції, організатором якої виступив UREClub, взяли участь близько 100 топ-менеджерів українських та міжнародних фінансових організацій і керівників девелоперського та інвестиційного бізнесу, а також банкіри.

Усі учасники конференції отримали книги «Універсальний дизайн: практичні поради для кожного», розроблені в рамках діяльності Спільної Програми ПРООН, ЮНІСЕФ, ВООЗ, МОП, НАІУ та Мінсоцполітики «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні». URE Club продовжить розповсюдження книги серед інших гравців ринку нерухомості в Україні.

Елена Иванова, руководитель проектов Программы развития ООН в Украине

«Ми закликаємо бізнес та владу також керуватися підходами універсального дизайнупід час відновлюваних робіт на Донбасі. Ми також раді співпраці з представниками ринку нерухомості щодо спільного поширення й застосування принципів універсального дизайну не тільки на Донбасі, а під час проектування та зведення будь-яких об’єктів по всій території Україні», – підсумувала Олена Іванова.

Додаткова інформація:

  1. Презентація «Відновлення інфраструктури Донбасу з урахуванням універсального дизайну»
  2. Книга «Універсальний дизайн: практичні поради для кожного», де подано приклади та описано принципи універсального дизайну.
  3. Буклет «Чому доступність є важливою?», де презентовано готові архітектурні рішення з урахуванням принципів універсального дизайну та доступності.

Завантажити цю публікацію
в форматі Word

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро