Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

ДАБІ пропонує переглянути державні будівельні норми, зробивши споруди універсально доступними для усіх громадян

Державна архітектурно-будівельна інспекція пропонує змінити державні будівельні норми, які регулюють доступність будинків та споруд для маломобільних груп населення. Мета змін – впровадити в життя ідеологію «Універсального дизайну». Тобто зробити будинки та споруди однаково доступними та комфортними для усіх громадян, незважаючи на їх фізичні можливості.

Про це повідомив заступник начальника Управління ліцензування, обстеження та паспортизації ДАБІ України Юрій Васильченко під час виступу на міжнародній конференції «Універсальний дизайн як запорука розвитку інклюзивного суспільства», що відбулась 13 лютого 2015 у м. Києві в рамках Спільної програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні».

Зокрема, він підкреслив, що ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення» сьогодні вже морально застарів. У ньому не відображені положення Конвенції ООН про права інвалідів, яка діє в Україні з березня 2010 року. Зокрема, там відсутнє поняття «Універсального дизайну».

Як приклад, це призводить до того, що новобудови формально забезпечуються засобами доступності в якості пандусів, але реально це не завжди додає комфорту людині з особливими потребами. Натомість відбувається штучний розподіл людей за їх фізичними здатностями, що не допустимо для європейської країни.

Тому ДАБІ України пропонує зробити доступність і комфорт споруд явищем універсальним, що піде на користь усім громадянам. Для цього Держархбудінспекція розпочинає роботу над пропозиціями по внесенню змін до ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». З метою більш ефективної підготовки до впровадження таких змін, Держархбудінспекція до 20 березня на електронну адресу: vasylchenko@dabi.gov.ua проводить збір пропозицій від громадськості щодо вдосконалення ДБН про доступність споруд.

Джерело інформації: http://www.dabi.gov.ua/

Завантажити цю публікацію
в форматі Word

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро