Конкурс «Територія Гідності» допоможе зробити центр Києва безбар’єрним

Центральна частина Києва вже за рік має стати безбар’єрною. Саме зараз, коли продовжується Міжнародний відкритий конкурс «Територія Гідності», час актуалізувати питання про створення у столиці першого по-справжньому зручного громадського простору. Про це під час прес-конференції «Безбар’єрний Київ», яка відбулася 18 лютого 2015 року в Українському кризовому медіа-центрі, заявив голова фракції «Демократичного Альянсу» у Київраді Василь Гацько.

За його словами, виникнення «оази зручності та комфорту» на Майдані Незалежності та Хрещатику має не тільки символічне значення, але також є об’єктивною потребою. Саме сюди йдуть люди для того, щоб вшанувати пам'ять загиблих героїв. Серед тих, хто несе на Майдан квіти та свічки, багато постраждалих в АТО, людей похилого віку, батьків з дітьми. Усі вони мають вільно пересуватися центром Києва.

Олена Педай, голова Громадської організації «ДемАльянс Допомога», уточнила, що завданням громадських активістів є контроль за тим, щоб всі проекти, надіслані на конкурс «Територія Гідності», відповідали нормам універсального дизайну. Зокрема, члени організації братимуть участь у публічному обговоренні конкурсних проектів, яке триватиме з березня по травень 2015 року.

Раніше представники громади зверталися до Департаменту містобудування та архітектури, який є замовником конкурсу, з пропозицією зробити центр столиці безбар’єрним. Ця пропозиція була врахована у конкурсному завданні. Нагадаємо, що Перша номінація Міжнародного відкритого конкурсу «Територія Гідності» передбачає створення громадського простору на Майдані Незалежності та Хрещатику. Це має бути безперешкодний, доступний простір, який може трансформуватися відповідно до різноманітних потреб людей.

Джерело інформації: http://kga.gov.ua

Завантажити цю публікацію
в форматі Word

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро