Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Мінрегіон опрацьовує зауваження та пропозиції щодо внесення змін до ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення»

До Мінрегіону від професійної спільноти, представників будівельного бізнесу та громадських організацій, що опікуються захистом прав людей з інвалідністю надійшло близько 150 зауважень та пропозицій  щодо внесення змін та вдосконалення положень ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». 

Міністерством прийнято рішення про необхідність розробки та внесення Зміни №1 ДБН. Враховуючи значну кількість звернень, до розгляду пропозицій щодо внесення змін вирішено залучити представників профільних проектних інститутів, громадських організацій, а також інших стейкхолдерів.

Відтак 20 лютого розпочала свою роботу Робоча група, основними завданнями якої є аналіз питань, що потребують унормування, а також опрацювання зауважень та пропозицій від фізичних і юридичних осіб з метою підготовки пропозицій  до  проекту  Технічного  завдання  на  розроблення Зміни №1 ДБН.

З орієнтовним графіком засідань Робочої групи можна ознайомитись ТУТ>>.

Пропозиції та зауваження щодо внесення Зміни №1 ДБН приймаються до 2 березня 2020 року на адресу Міністерства: 01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9 також на електронну пошту zmina1.dbnb2.2.40@gmail.com

Довідково

ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд» набув чинності в квітні минулого року.

Організацією розробником ДБН є Публічне акціонерне товариство «Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву».

Міністерство розвитку громад та територій України

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро