Звіт за результатами дослідження: Доступність Верховної Ради України для осіб з інвалідністю

У звіті представлені результати дослідження, проведеного у жовтні-листопаді 2020 р. яке мало на меті вивчення досвіду взаємодії осіб з інвалідністю з Верховною Радою України (ВРУ) та народними депутатами/-ками  України (НД).Скриншот 09 12 2021 11.30.01

Дослідження проводилося  за сприяння Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) у тісному співробітництві з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ).

В ході дослідження було опитано 137  осіб з інвалідністю, які мали досвід,  пов’язаний з діяльністю ВРУ чи НД, а саме: відвідування приміщень ВРУ, її комітетів чи громадської приймальні, участь в засіданнях, зустрічах, листування чи подання звернень, перегляд сайту та таке інше.  Опитування мало на меті з’ясувати доступність, відкритість, прозорість діяльності ВРУ та НД по відношенню до осіб з інвалідністю. Також 21 НД взяли участь в опитуванні та поділилися власними уявленнями щодо стану справ із наданням підтримки особам з інвалідністю в рамках діяльності ВРУ.

Дослідження засвідчило що НД не дуже орієнтуються  в стані справ щодо  інтеграції осіб з інвалідністю до діяльності ВРУ, а уявлення НД переважно не співпадають як з реаліями, так і з думкою самих осіб з інвалідністю з цих питань. На думку опитаних респондентів/-ок з інвалідністю представники ВРУ не достатньо консультуються з ними або їх об’єднаннями при розробці чи вдосконаленні законів, що їх стосуються. Особи з інвалідністю обмежені у своїх можливостях як звернутися особисто до Апарату ВРУ, її комітетів чи громадської приймальні, подати електронне звернення чи взяти участь в засіданні ВРУ через недосконалі процедури звернень, фізичну недоступність приміщень, не адаптованість  процесу засідань та матеріалів до них, незабезпечення розумними пристосуваннями.

Результати цього дослідження дозволили  надати рекомендації з покращення діяльності ВРУ задля більшого залучення осіб з інвалідністю до діяльності ВРУ.

Завантажити ЗВІТ.

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро