
Гід з державних послуг
Гід з державних послуг містить інформацію про всі наявні державні послуги.
Гід з державних послуг містить інформацію про всі наявні державні послуги.
Курс розрахований на 4 тижні навчання та зайнятість приблизно 15 годин. Постійний безкоштовний доступ — гарантія того, що можна розпочати навчання в будь-який момент. За сертифікат курсу потрібно платити, якщо ваша організація не має доступу до платформи. Також є варіант фінансової допомоги для вивчення всіх курсів.
Ольга Волкова вже довгий час бореться за підвищення рівня доступності інфраструктури нашого міста для маломобільних груп населення. І стосується це не тільки людей з інвалідністю, а й осіб похилого віку, вагітних жінок, людей маленького зросту, батьків з дитячими візочками.
Опитування мало на меті з’ясувати доступність, відкритість, прозорість діяльності Верховної Ради України (ВРУ) та народних депутатів (НД) по відношенню до осіб з інвалідністю.
Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року
Музей розташований в колишніх келіях костелу святого Казимира на вул. Кривоноса, 1. Отець Севастіян Дмитрух, фахівець сакрального мистецтва у Львові, зібрав тут понад півтисячі речей митрополита Андрея Шептицького, його брата блаженного Климентія, родини Шептицьких-Фредрів.
Національна Асамблея людей з інвалідністю України занепокоєна запропонованими Мінсоцполітики змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2020 № 185 стосовно перенесення термінів, які стосуються вимог щодо створення безперешкодного доступу до приміщень у відповідності до Державних будівельних норм на 2 роки та не погоджує зазначені зміни.
ПОГ «Ресурсний центр «Безбар’єрна Україна» ГС ВГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України» розробив і встановив у спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті №5 ім. Я.П. Батюка у Києві найсучасніші універсальні мнемосхеми, виконані спеціально для цього навчального закладу.
В рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської про розбудову безбар’єрного публічного простору, Міністерство розвитку громад та територій розпочало розробку Альбому безбар’єрних рішень, який буде публікуватися у спеціальному розділі на сайті міністерства.
Мінрегіон розпочав роботу зі створення «Альбому технічних рішень обладнання елементами доступності житлових будинків та громадських будівель і споруд», який має сприяти вирішенню проблем створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Більше ніж у половині будівель, де знаходяться відділи ведення Державного реєстру виборців, є такі пристосування для маломобільних груп людей як пандуси та ліфти, однак, прилегла територія навколо будівель створює перешкоди для вільного доступу.
Виборчі дільниці Дніпропетровщини недоступні для маломобільних людей. Про це заявляє Громадянська мережа «Опора». З перевірених організацією 30 дільниць в області жодна не є доступною. Серед головних перешкод — бар'єри на шляху до будівель, відсутність пандусів та ліфтів.
підготовка пропозицій (рекомендацій) щодо забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері будівництва, містобудування, просторового планування територій та архітектури, благоустрою населених пунктів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
У різних країнах протягом тривалого часу намагалися впровадити принципи універсального дизайну в усі аспекти життя суспільства, закріпивши їх законодавчо. Позиції урядів із цього питання відображені в документах Ради Європи, Європейського Союзу, Організації Об’єднаних Націй. Зараз за принципами універсального дизайну формується політика на рівні держав, окремих інституцій, бізнесу.
В этих рекомендациях учитывается важность заблаговременной подготовки аутичного ребенка к тому или иному занятию, а также тот факт, что ему может понадобиться больше времени на обработку информации.
До Мінрегіону від професійної спільноти, представників будівельного бізнесу та громадських організацій, що опікуються захистом прав людей з інвалідністю надійшло близько 150 зауважень та пропозицій щодо внесення змін та вдосконалення положень ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».
Цього року в конкурсі перемогло 7 закладів, чиї громадські вбиральні мають необхідні умови для людей з інвалідністю.
З 1 січня 2020 року в Україні набули чинності ДБН В.2.2-41-2019 «Висотні будівлі. Основні положення», дія яких поширюється на проектування та будівництво висотних житлових будинків і громадських будівель з умовною висотою понад 73,5 м, в тому числі житлових будинків висотою до 100 м включно та громадських будівель висотою до 150 м включно.
Концепт тихої вечірки спрямований на створення в бібліотеці інклюзивного середовища для молоді, поширення серед відвідувачів інклюзивної культури та демонстрацію нового формату роботи бібліотеки, трансформованої на арт-простір.
Про ширший доступ людей з інвалідністю до мистецтва та яким чином інклюзивніть впливає на бізнес
Вітаємо з Єврофест: кіно для кожного! Це четветрий день фестивального телебачення!
Найцінніша колекція світового мистецтва в Україні, заснована подружжям Ханенків, відтепер буде доступна для людей із особливими потребами. Музей презентує інклюзивний вебсайт – перший вебсайт музею в Україні
Ідея поєднання пандусів та сходів здається на перший погляд чудовим втіленням принципів універсального дизайну. Вона передбачає візуально привабливі сходи та враховує наявність пандусу. Проте реалізація цієї ідеї залишає бажати кращого з точки зору доступності та безпеки.
Україна продовжує рухатися в бік інклюзивності та доступності для людей з інвалідністю. У цьому матеріалі ми покажемо 2 цікавих випадки, коли за допомогою технологічних рішень вдалося забезпечити безбар'єрний доступ до приміщення громадської будівлі.
“Коли нам сказали, що йдемо в музей дивитися картини, я іронічно подумала: “Ну, клас, мабуть, буде цікаво…””.
За спільної ініціативи Уповноваженого Президента з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича, Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) та керівництва АТ «Укрзалізниця» відбулася нарада з фахівцями регіональних філій-залізниць з питань створення належних умов доступу до залізничної інфраструктури для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.
«За останніх два роки вже помітний прогрес у створенні безбар’єрного простору та комфортних умов для інклюзивного навчання і розвитку дітей у звичайних навчальних закладах.
Мінрегіон продовжує оновлювати державні будівельні норми щодо благоустрою. Зокрема, наразі розглядається пропозиція – розміщувати не менше половини лавочок у нових або реконструйованих парках, скверах та інших зелених зонах з обов’язковими спинками та поручнями.
В Европе такие подъемники используются давно, а благодаря производству завода Форстор теперь будут и в Украине.
1 листопада 2019 року вступають в дію нові державні будівельні норми щодо проектування закладів культури – ДБН В.2.2-16:2019 “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, у яких чітко прописано параметри влаштування доступного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у кінотеатрах, концертних залах, театрах, філармоніях, операх тощо.