Notice: Undefined variable: count in /sata1/home/users/naiu1/www/www.ud.org.ua/templates/business_pro/warp/systems/joomla/layouts/com_content/category/blog.php on line 81

Мінрегіон розпочав розробку Альбому безбар’єрних рішень

В рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської про розбудову безбар’єрного публічного простору, Міністерство розвитку громад та територій розпочало  розробку Альбому безбар’єрних рішень, який буде публікуватися у спеціальному розділі на сайті міністерства.

У Мінрегіоні розробляється збірка технічних рішень щодо забезпечення безбар’єрності архітектури

Мінрегіон розпочав роботу зі створення «Альбому технічних рішень обладнання елементами доступності житлових будинків та громадських будівель і споруд», який має сприяти вирішенню проблем створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Приміщення відділів Держреєстру виборців у Києві не завжди є доступними для маломобільних груп людей

Більше ніж у половині будівель, де знаходяться відділи ведення Державного реєстру виборців, є такі пристосування для маломобільних груп людей як пандуси та ліфти, однак, прилегла територія навколо будівель створює перешкоди для вільного доступу.

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей

Виборчі дільниці Дніпропетровщини недоступні для маломобільних людей. Про це заявляє Громадянська мережа «Опора». З перевірених організацією 30 дільниць в області жодна не є доступною. Серед головних перешкод — бар'єри на шляху до будівель, відсутність пандусів та ліфтів.

Затверджено положення Комітету доступності Мінрегіону

підготовка пропозицій (рекомендацій) щодо забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері будівництва, містобудування, просторового планування територій та архітектури, благоустрою населених пунктів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення 

Як застосовувати в школах універсальний дизайн, стандарти доступності й розумне пристосування

У різних країнах протягом тривалого часу намагалися впровадити принципи універсального дизайну в усі аспекти життя суспільства, закріпивши їх законодавчо. Позиції урядів із цього питання відображені в документах Ради Європи, Європейського Союзу, Організації Об’єднаних Націй. Зараз за принципами універсального дизайну формується політика на рівні держав, окремих інституцій, бізнесу.

Дружелюбная к аутизму среда с точки зрения дизайна помещений

В этих рекомендациях учитывается важность заблаговременной подготовки аутичного ребенка к тому или иному занятию, а также тот факт, что ему может понадобиться больше времени на обработку информации.

Мінрегіон опрацьовує зауваження та пропозиції щодо внесення змін до ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення»

До Мінрегіону від професійної спільноти, представників будівельного бізнесу та громадських організацій, що опікуються захистом прав людей з інвалідністю надійшло близько 150 зауважень та пропозицій  щодо внесення змін та вдосконалення положень ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

Про основні зміни та нововведення в ДБН

З 1 січня 2020 року в Україні набули чинності ДБН В.2.2-41-2019 «Висотні будівлі. Основні положення», дія яких поширюється на проектування та будівництво висотних житлових будинків і громадських будівель з умовною висотою понад 73,5 м, в тому числі житлових будинків висотою до 100 м включно та громадських будівель висотою до 150 м включно.

Соціально-культурний проект «БЕЗ МЕЖ»

Концепт тихої вечірки спрямований на створення в бібліотеці інклюзивного середовища для молоді, поширення серед відвідувачів інклюзивної культури та демонстрацію нового формату роботи бібліотеки, трансформованої на арт-простір.

Проблеми пандусів вписаних у сходи (переклад блогу Ніколаса Стінхаута)

Ідея поєднання пандусів та сходів здається на перший погляд чудовим втіленням принципів універсального дизайну. Вона передбачає візуально привабливі сходи та враховує наявність пандусу. Проте реалізація цієї ідеї залишає бажати кращого з точки зору доступності та безпеки.

Інноваційні рішення в забезпеченні доступності споруд та будівель в Україні

Україна продовжує рухатися в бік інклюзивності та доступності для людей з інвалідністю. У цьому матеріалі ми покажемо 2 цікавих випадки, коли за допомогою технологічних рішень вдалося забезпечити безбар'єрний доступ до приміщення громадської будівлі. 

Нарада з фахівцями регіональних філій АТ “Укрзалізниця” з питань створення належних умов доступу до залізничної інфраструктури для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп

За спільної ініціативи Уповноваженого Президента з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича, Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) та керівництва АТ «Укрзалізниця» відбулася нарада з фахівцями регіональних філій-залізниць з питань створення належних умов доступу до залізничної інфраструктури для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Лави у парках мають бути зручними для всіх і проектуватися зі спинкою та поручнями – пропозиція змін у будівельні норми

Мінрегіон продовжує оновлювати державні будівельні норми щодо благоустрою. Зокрема, наразі розглядається пропозиція – розміщувати не менше половини лавочок у нових або реконструйованих парках, скверах та інших зелених зонах з обов’язковими спинками та поручнями.

З 1 листопада у нових та реконструйованих кінотеатрах обов’язково передбачатимуть місця для людей з інвалідністю

1 листопада 2019 року вступають в дію нові державні будівельні норми щодо проектування закладів культури – ДБН В.2.2-16:2019 “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, у яких чітко прописано параметри влаштування доступного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у кінотеатрах, концертних залах, театрах, філармоніях, операх тощо.

У нових житлових будинках від 4 поверхів мають обов’язково передбачатися ліфти — норми вступають в дію з грудня

Підвищуємо комфорт жителів новими будівельними нормами щодо житлових будинків. Рекомендуємо влаштовувати ліфти у житлі від 3-х поверхів, а у будинках від 4-х поверхів — робити це в обов'язковому порядку. Це банальна зручність та доступність людей, а особливо маломобільних груп населення

З 1 серпня почали діяти будівельні норми, які посилюють цивільний захист громадян у випадку надзвичайних ситуацій

1 серпня 2019 року вступили в дію нові державні будівельні норми щодо цивільного захисту громадян: нові ДБН В.1.2-4:2019 «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту» та Зміни №4 у ДБН В.2.2-5-97 «Будинки і споруди. 

1 листопада вступають в дію будівельні норми щодо збільшення в 2 рази кількості жіночих вбиралень у кінотеатрах і театрах

Опубліковані нові державні будівельні норми щодо проектування закладів культури, зокрема, кінотеатрів та театрів. Вони почнуть діяти з 1 листопада цього року.

Парцхаладзе: Пішохідна доступність від житлового будинку до найближчої школи має складати 750 м, до дитсадка — 300 м

У нових державних будівельних нормах щодо містобудування, які діють з 1 вересня 2018 року, прописані жорсткі вимоги щодо дотримання радіусу пішохідної доступності до найближчих шкіл та дитячих садків у житловій забудові. 

На громадських пляжах можуть з’явитися пандуси та обладнані зони купання для маломобільного населення — пропозиція змін до будівельних норм

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо благоустрою, зокрема, в частині облаштування громадських пляжів.

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро