Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Використання принципів Універсального Дизайну в політиці рівних можливостей British Council

Під час зустрічі комітету корпоративної соціальної відповідальності «Європейської бізнес Асоціації» (ЄБА) в Україні, що відбулася у приміщенні British Council, була представлена концепція Універсального дизайну.

Використання принципів Універсального Дизайну в політиці рівних можливостей British Council

Захід відбувався в рамках представлення політики рівних можливостей, що використовується цією установою в своїй роботі. Директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс, разом з координатором напряму EDI (Equality, Diversity, Inclusion – Рівність, Різноманітність, Інклюзія) Катериною Титарчук, розповіли представникам компаній-членів ЄБА про кращі практики та інструменти, які Британська Рада використовує в свої роботі для забезпечення рівних умов для всіх працівників та клієнтів, незалежно від раси, статі, сексуальної орієнтації та будь-яких інших ознак.

Під час заходу представник ПРООН в Україні Аліна Стеценко розповіла про концепцію та принципи універсального дизайн як інструменту розбудови інклюзивного суспільства, де усі люди відчувають на рівні з іншими щодо можливостей навчання, пересування, працевлаштування тощо.

IMG 5030

Просування принципів Універсального дизайну в Україні відбувається в рамках діяльності Спільної Програми ПРООН, ЮНІСЕФ, ВООЗ, МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні».

Ознайомитися з презентацією та завантажити пам'ятку доступності приміщень, яку використовує в своїй роботі Британська Рада в Україні, можна на цьому веб-сайті.

Слід зазначити, що концепція універсального дизайну все частіше згадується у заходах, присвячених архітектурі, освіті та доступності.

pic

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро