Проект парклету: Єлизавета Чурілкіна

На сьогоднішній день ми маємо зростаючу потребу зробити наше оточення зручним для всіх. Щоб підтримати цю ідею, авторка прагне створити відповідний простір для тих, хто пересувається вулицею. Думаючи про щось більше, ніж звичайну лавочку, авторка пропонує парклет.

Рен2_.jpg 

Опис проекту

Парклет – це продовження пішохідної зони, перетворення паркомісця у громадський простір для людей. У цьому проекті використано три паркомісця, кожне з яких становить в ширину 4180 см. Загальна площа паркету становить 12540 х 3000 см. Дуже важливо було подумати про кожну категорією населення, створюючи продукт, що відповідатиме принципам універсального дизайну.

Чурілкіна.png 

Для всіх пропонується зручний і підходящий для відпочинку куточок. Висота лавок підходить для дітей, людей поважного віку, людей з інвалідністю та інших. Столик досить високий і має багато місця для людей, що користуються інвалідними візками, щоб сидіти навколо.

Для людей з порушенням зору, проект забезпечує просту навігацію, яка включає тактильні покажчики. Ці покажчики є тривимірними та виготовляються з матеріалів відмінних від матеріалу тротуарів, таким чином спрощуючу пересування для людей з порушеннями зору.

Рен1_.jpg

Екологічність також є пріоритетом,саме аме тому стенд пропонується виготовляти з натурального дерева. Також в стенд вбудовані коробки з рослинами, клумби та сміттєві баки. Зарядні роз'єми та нічне світло також передбачено.

Елементи універсального дизайну

В цьому проекті застосовано багато елементів універсального дизайну,наприклад, збережено норми висоти та плаского під’їзду, є тактильні плитки для орієнтування людьми з порушеннями зору.

Рен3_.jpg

Оцінка

Цікавий проект зони для відпочинку, де на маленькій території могли б розміститися багато людей, враховані потреби в просторі для візочків і крісел-колісних та інтуїтивні направляючі маршрути для незрячих.

Авторка проекту Єлизавета Чурілкіна

Проект було відзначено спеціальним дипломом від Програми розвитку ООН за розробку рішення із застосуванням принципів універсального дизайну в категорії «Публічний простір» в рамках ІІ Всеукраїнського конкурсу інтер’єрного дизайну для творчої молоді “Get me 2 the Top Ukraine” в 2018 році.

Конкурсу “Get me to the Top Ukraine” відбувся за ініціативи представництва асоціації міжнародного та британського дизайну SBID Ukraine. Категорія Універсального дизайну вперше була включена в програму конкурсу в 2017 році завдяки співпраці з Британською Радою в Україні, UAL: University of the Arts London, DonStream Education Group та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю Україні.

Партнером та експертом з питання Універсального Дизайну виступила Програма розвитку ООН в Україні.

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро