Доступність: засоби безпеки, орієнтування, отримання інформації під час користувааня середовищем

☝Минулої п'ятниці був Міжнародний день білої тростини! Білою тростиною користуються люди з порушеннями зору???? для того, щоб вільно та безпечно орієнтуватись у просторі. В Україні біля 10% населення мають порушення зору і ця цифра постійно зростає через наш стиль життя «за комп’ютером».

????Всі ми щоденно вирішуємо безліч повсякденних питань: робота, навчання, сімейні справи, закупівлі продуктів, подорожі та інше. Незрячій людині, часто, щоб дістатись нового місця, потрібно витратити додатковий час на опанування маршруту. А саме, зрозуміти як долати перешкоди типу ????відсутності голосових сповіщень на зупинках громадського транспорту, ????тактильних попереджень про закінчення тротуару та початку проїжджої частини, та ????інші.

 
????Як робити внутрішній і зовнішній простір більш зручним та безпечним для орієнтування маломобільних громадян зняли з Евгений Свет відеоурок. В ньому ????дивіться, ????слухайте, ????читайте, про засоби безпеки орієнтування та отримання інформації, а саме:
- тактильні елементи доступності;
- візуальні елементи доступності;
- аудіопокажчики.

 

 

✔Відеоурок розроблено Pro.UD Універсальний дизайн / Pro.UD Universal Design та Національна Асамблея людей з інвалідністю України на замовлення Українського фонду соціальних інвестицій у рамках програми «Інклюзія в громадах», яка виконується відповідно до Проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI», що фінансується з грантових коштів Уряду Німеччини, наданих через KfW.

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро