Доступність: засоби безпеки, орієнтування, отримання інформації під час користувааня середовищем
Минулої п'ятниці був Міжнародний день білої тростини! Білою тростиною користуються люди з порушеннями зору для того, щоб вільно та безпечно орієнтуватись у просторі. В Україні біля 10% населення мають порушення зору і ця цифра постійно зростає через наш стиль життя «за комп’ютером».
Всі ми щоденно вирішуємо безліч повсякденних питань: робота, навчання, сімейні справи, закупівлі продуктів, подорожі та інше. Незрячій людині, часто, щоб дістатись нового місця, потрібно витратити додатковий час на опанування маршруту. А саме, зрозуміти як долати перешкоди типу відсутності голосових сповіщень на зупинках громадського транспорту, тактильних попереджень про закінчення тротуару та початку проїжджої частини, та інші.
Як робити внутрішній і зовнішній простір більш зручним та безпечним для орієнтування маломобільних громадян зняли з Евгений Свет відеоурок. В ньому дивіться, слухайте, читайте, про засоби безпеки орієнтування та отримання інформації, а саме:
- тактильні елементи доступності;
- візуальні елементи доступності;
- аудіопокажчики.
Відеоурок розроблено Pro.UD Універсальний дизайн / Pro.UD Universal Design та Національна Асамблея людей з інвалідністю України на замовлення Українського фонду соціальних інвестицій у рамках програми «Інклюзія в громадах», яка виконується відповідно до Проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI», що фінансується з грантових коштів Уряду Німеччини, наданих через KfW.