Методичні рекомендації щодо облаштування інклюзивних лікарняних палат. Функціональність, комфорт і безпека

Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ) підготовлені методичні рекомендації типових рішень облаштування інклюзивних лікарняних палат, які можна використовувати при реконструкції, відновленні, будівництві нових закладів охорони здоров’я.

Доступність сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні. Звіт за результатами дослідження

На замовлення Програми Розвитку ООН в Україні дослідницька агенція Info Sapiens в партнерстві з «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» провела дослідження доступності сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні.

ДОСТУПНІСТЬ: Участь ГОІ у побудові сталого та інклюзивного суспільства

Презентуємо другий бюлетень «ДОСТУПНІСТЬ: Участь ГОІ у побудові сталого та інклюзивного суспільства», який висвітлює кращий досвід залучення громадських організацій осіб з інвалідністю (ГОІ) до процесів прийняття рішень на національному та місцевому рівнях в рамках реалізації програми «Національне партнерство – узгоджена доступність».

Інфографіка "Доступність та універсальний дизайн"

изображение viber 2021 12 15 12 29 31 909

 

Універсальний дизайн – це дизайн предметів, середовища, програм та послуг, покликаний зробити їх максимально придатними для використання усіма людьми без необхідності пристосування чи спеціального дизайну.

Сім принципів універсального дизайну

 

Універсальний дизайн у громаді: простір, предмети, інформація та послуги

Універсальний дизайн у громаді: простір, предмети, інформація та послуги

Буклет адресований працівникам місцевих органів влади, зокрема тим, що опікуються питаннями містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, соціального захисту, освіти охорони здоров’я тощо.

Методика проведення аудиту доступності об’єктів виборчих дільниц

Методика проведення аудиту доступності об’єктів, на яких розташовані виборчі дільниці

Пропонуємо до уваги Методику планування і проведення аудиту доступності виборчих дільниць для осіб з інвалідністю та інших маломобільних виборців, а також рекомендації практиків щодо стратегічного планування покращення стану їх доступності.

Посібник "Універсальний дизайн в медичних закладах"

UD Health front photo

У виданні представлені практичні рекомендації для створення доступного, комфортного, безпечного середовища та організації послуг в медичному закладі для клієнтів відповідно до принципів Універсального дизайну.

Посібник "Соціальний супровід людей з інвалідністю на робочому місці"

Посібник - Соціальний супровід людей з інвалідністю на робочому місці

У посібнику представлені методичні рекомендації та надано інструментарій для здійснення соціального супроводу людей з інвалідністю на робочому місці. Матеріали затверджені Європейською спілкою підтриманої зайнятості (European Union of Supported Employment).

Як отримати літературу?

Дякуємо Вам за виявлену зацікавленість щодо видань Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ). Видання розповсюджуються безкоштовно, але для адміністрування цієї діяльності нам потрібен офіційний запит (лист), де б зазначалися Ваші П.І.Б., посада (де та ким Ви працюєте), назва організації, а також повна поштова адреса.

Ви можете направити лист-запит (де буде зазначена назва необхідних Вам видань, а також потрібна їх кількість) за цією електронною адресою: office@naiu.org.ua, написати листа за поштовою адресою - м. Київ, вул. Рейтарська, 8/5, офіс 110, або подзвонити за тел. (044) 279-61-82.

З повагою
Секретаріат НАІУ

Довідник з працевлаштування людей з інвалідністю

працевлаштування лси

Довідник для роботодавців з працевлаштування людей з інвалідністю підготовлено в рамках реалізації Проекту Програми розвитку ООН, МОП та Державного центру зайнятості України «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості».

Посібник з працевлаштування людей з інвалідністю

Employment of People with Disabilities Manual

Методичний посібник для центрів зайнятості підготовлено в рамках реалізації Проекту Програми розвитку ООН, МОП та Державного центру зайнятості України «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості».

Навчальний посібник «Школа для кожного»

 1 638

У цьому посібнику представлені матеріали з питань універсального дизайну, практичних та теоретичних аспектів інклюзивного навчання, висвітлено питання індивідуального підходу до навчання дітей з особливими освітніми потребами, надано практичні поради вчителям щодо роботи з дітьми з різними функціональними порушеннями.

Універсальний Дизайн: практичні поради для кожного

undiz por

У даному збірнику включені поради та приклади застосування принципів Універсального Дизайну та критеріїв доступності у різних сферах життя. Універсальний Дизайн передбачає створення елементів середовища, об’єктів, речей тощо доступними та зручними у користуванні для максимальної кількості людей.

Навчально-методичний посібник «Доступність та універсальний дизайн»

64 big

Видання навчально-методичного посібника «Доступність та універсальний дизайн» здійснено за підтримки Канадської агенції з міжнародного розвитку (CIDA) в ході реалізації канадсько-українського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні».

Навчально-методичний посібник «Архітектурна доступність шкіл»

arh dost shkil

У навчально-методичному посібнику «Архітектурна доступність шкіл» викладено матеріали з теоретичних та практичних питань забезпечення архітектурної доступності навчальних закладів. Матеріали посібника розраховані на широке коло фахівців, які працюють у сфері впровадження інклюзивного навчання.

Навчально-методичний посібник «Інвалідність та суспільство»

Навчально-методичний посібник адресовано викладачам вищих навчальних закладів, керівникам закладів освіти, управлінь освіти, науково-педагогічним працівникам, слухачам курсів підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів, громадським діячам.

Доступність до об’єктів житлового та громадського призначення для людей з інвалідністю — видання V (доповнене)

Мета цієї публікації - запропонувати практичні рекомендації, про те як забезпечити оптимальну доступність будівель і приміщень для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення і звести до мінімуму існування можливих перешкод.

Брошура «Чому доступність є важливою?»

З метою привернення уваги суспільства до питань «доступності», поширення знань про «інвалідність» та «доступність» серед звичайного населення Національна Асамблея інвалідів України в 2011 році випустила брошуру «Чому доступність є важливою?».

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро