Доступність сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні. Звіт за результатами дослідження

На замовлення Програми Розвитку ООН в Україні дослідницька агенція Info Sapiens в партнерстві з «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» провела дослідження доступності сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні.

ДОСТУПНІСТЬ: Участь ГОІ у побудові сталого та інклюзивного суспільства

Презентуємо другий бюлетень «ДОСТУПНІСТЬ: Участь ГОІ у побудові сталого та інклюзивного суспільства», який висвітлює кращий досвід залучення громадських організацій осіб з інвалідністю (ГОІ) до процесів прийняття рішень на національному та місцевому рівнях в рамках реалізації програми «Національне партнерство – узгоджена доступність».

Інфографіка "Доступність та універсальний дизайн"

изображение viber 2021 12 15 12 29 31 909

 

Універсальний дизайн – це дизайн предметів, середовища, програм та послуг, покликаний зробити їх максимально придатними для використання усіма людьми без необхідності пристосування чи спеціального дизайну.

Сім принципів універсального дизайну

 

Універсальний дизайн у громаді: простір, предмети, інформація та послуги

Універсальний дизайн у громаді: простір, предмети, інформація та послуги

Буклет адресований працівникам місцевих органів влади, зокрема тим, що опікуються питаннями містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, соціального захисту, освіти охорони здоров’я тощо.

Методика проведення аудиту доступності об’єктів виборчих дільниц

Методика проведення аудиту доступності об’єктів, на яких розташовані виборчі дільниці

Пропонуємо до уваги Методику планування і проведення аудиту доступності виборчих дільниць для осіб з інвалідністю та інших маломобільних виборців, а також рекомендації практиків щодо стратегічного планування покращення стану їх доступності.

Посібник "Універсальний дизайн в медичних закладах"

UD Health front photo

У виданні представлені практичні рекомендації для створення доступного, комфортного, безпечного середовища та організації послуг в медичному закладі для клієнтів відповідно до принципів Універсального дизайну.

Посібник "Соціальний супровід людей з інвалідністю на робочому місці"

Посібник - Соціальний супровід людей з інвалідністю на робочому місці

У посібнику представлені методичні рекомендації та надано інструментарій для здійснення соціального супроводу людей з інвалідністю на робочому місці. Матеріали затверджені Європейською спілкою підтриманої зайнятості (European Union of Supported Employment).

Як отримати літературу?

Дякуємо Вам за виявлену зацікавленість щодо видань Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ). Видання розповсюджуються безкоштовно, але для адміністрування цієї діяльності нам потрібен офіційний запит (лист), де б зазначалися Ваші П.І.Б., посада (де та ким Ви працюєте), назва організації, а також повна поштова адреса.

Ви можете направити лист-запит (де буде зазначена назва необхідних Вам видань, а також потрібна їх кількість) за цією електронною адресою: office@naiu.org.ua, написати листа за поштовою адресою - м. Київ, вул. Рейтарська, 8/5, офіс 110, або подзвонити за тел. (044) 279-61-82.

З повагою
Секретаріат НАІУ

Довідник з працевлаштування людей з інвалідністю

працевлаштування лси

Довідник для роботодавців з працевлаштування людей з інвалідністю підготовлено в рамках реалізації Проекту Програми розвитку ООН, МОП та Державного центру зайнятості України «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості».

Посібник з працевлаштування людей з інвалідністю

Employment of People with Disabilities Manual

Методичний посібник для центрів зайнятості підготовлено в рамках реалізації Проекту Програми розвитку ООН, МОП та Державного центру зайнятості України «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості».

Навчальний посібник «Школа для кожного»

 1 638

У цьому посібнику представлені матеріали з питань універсального дизайну, практичних та теоретичних аспектів інклюзивного навчання, висвітлено питання індивідуального підходу до навчання дітей з особливими освітніми потребами, надано практичні поради вчителям щодо роботи з дітьми з різними функціональними порушеннями.

Універсальний Дизайн: практичні поради для кожного

undiz por

У даному збірнику включені поради та приклади застосування принципів Універсального Дизайну та критеріїв доступності у різних сферах життя. Універсальний Дизайн передбачає створення елементів середовища, об’єктів, речей тощо доступними та зручними у користуванні для максимальної кількості людей.

Навчально-методичний посібник «Доступність та універсальний дизайн»

64 big

Видання навчально-методичного посібника «Доступність та універсальний дизайн» здійснено за підтримки Канадської агенції з міжнародного розвитку (CIDA) в ході реалізації канадсько-українського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні».

Навчально-методичний посібник «Архітектурна доступність шкіл»

arh dost shkil

У навчально-методичному посібнику «Архітектурна доступність шкіл» викладено матеріали з теоретичних та практичних питань забезпечення архітектурної доступності навчальних закладів. Матеріали посібника розраховані на широке коло фахівців, які працюють у сфері впровадження інклюзивного навчання.

Навчально-методичний посібник «Інвалідність та суспільство»

Навчально-методичний посібник адресовано викладачам вищих навчальних закладів, керівникам закладів освіти, управлінь освіти, науково-педагогічним працівникам, слухачам курсів підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів, громадським діячам.

Доступність до об’єктів житлового та громадського призначення для людей з інвалідністю — видання V (доповнене)

Мета цієї публікації - запропонувати практичні рекомендації, про те як забезпечити оптимальну доступність будівель і приміщень для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення і звести до мінімуму існування можливих перешкод.

Брошура «Чому доступність є важливою?»

З метою привернення уваги суспільства до питань «доступності», поширення знань про «інвалідність» та «доступність» серед звичайного населення Національна Асамблея інвалідів України в 2011 році випустила брошуру «Чому доступність є важливою?».

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро