null
null
null
Одним з напрацювань програми «Інклюзія в громадах», що була реалізована у 2021 році є методичні рекомендації щодо організації та забезпечення доступності інформації.
Методичні рекомендації розроблено відповідно до чинних нормативно-правових документів.
Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ) підготовлені методичні рекомендації типових рішень облаштування інклюзивних лікарняних палат, які можна використовувати при реконструкції, відновленні, будівництві нових закладів охорони здоров’я.
На замовлення Програми Розвитку ООН в Україні дослідницька агенція Info Sapiens в партнерстві з «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» провела дослідження доступності сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні.
Презентуємо другий бюлетень «ДОСТУПНІСТЬ: Участь ГОІ у побудові сталого та інклюзивного суспільства», який висвітлює кращий досвід залучення громадських організацій осіб з інвалідністю (ГОІ) до процесів прийняття рішень на національному та місцевому рівнях в рамках реалізації програми «Національне партнерство – узгоджена доступність».
Універсальний дизайн – це дизайн предметів, середовища, програм та послуг, покликаний зробити їх максимально придатними для використання усіма людьми без необхідності пристосування чи спеціального дизайну.
Сім принципів універсального дизайну
Буклет адресований працівникам місцевих органів влади, зокрема тим, що опікуються питаннями містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, соціального захисту, освіти охорони здоров’я тощо.
Пропонуємо до уваги Методику планування і проведення аудиту доступності виборчих дільниць для осіб з інвалідністю та інших маломобільних виборців, а також рекомендації практиків щодо стратегічного планування покращення стану їх доступності.
The publication offers guidelines for creating accessible, comfortable, and safe environments and services for clients in healthcare facilities according to the Principles of Universal Design.
У виданні представлені практичні рекомендації для створення доступного, комфортного, безпечного середовища та організації послуг в медичному закладі для клієнтів відповідно до принципів Універсального дизайну.
У посібнику представлені методичні рекомендації та надано інструментарій для здійснення соціального супроводу людей з інвалідністю на робочому місці. Матеріали затверджені Європейською спілкою підтриманої зайнятості (European Union of Supported Employment).
Дякуємо Вам за виявлену зацікавленість щодо видань Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ). Видання розповсюджуються безкоштовно, але для адміністрування цієї діяльності нам потрібен офіційний запит (лист), де б зазначалися Ваші П.І.Б., посада (де та ким Ви працюєте), назва організації, а також повна поштова адреса.
Ви можете направити лист-запит (де буде зазначена назва необхідних Вам видань, а також потрібна їх кількість) за цією електронною адресою: office@naiu.org.ua, написати листа за поштовою адресою - м. Київ, вул. Рейтарська, 8/5, офіс 110, або подзвонити за тел. (044) 279-61-82.
З повагою
Секретаріат НАІУ
Довідник для роботодавців з працевлаштування людей з інвалідністю підготовлено в рамках реалізації Проекту Програми розвитку ООН, МОП та Державного центру зайнятості України «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості».
Методичний посібник для центрів зайнятості підготовлено в рамках реалізації Проекту Програми розвитку ООН, МОП та Державного центру зайнятості України «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості».
У цьому посібнику представлені матеріали з питань універсального дизайну, практичних та теоретичних аспектів інклюзивного навчання, висвітлено питання індивідуального підходу до навчання дітей з особливими освітніми потребами, надано практичні поради вчителям щодо роботи з дітьми з різними функціональними порушеннями.
У даному збірнику включені поради та приклади застосування принципів Універсального Дизайну та критеріїв доступності у різних сферах життя. Універсальний Дизайн передбачає створення елементів середовища, об’єктів, речей тощо доступними та зручними у користуванні для максимальної кількості людей.
Видання навчально-методичного посібника «Доступність та універсальний дизайн» здійснено за підтримки Канадської агенції з міжнародного розвитку (CIDA) в ході реалізації канадсько-українського проекту «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні».
У навчально-методичному посібнику «Архітектурна доступність шкіл» викладено матеріали з теоретичних та практичних питань забезпечення архітектурної доступності навчальних закладів. Матеріали посібника розраховані на широке коло фахівців, які працюють у сфері впровадження інклюзивного навчання.
Навчально-методичний посібник адресовано викладачам вищих навчальних закладів, керівникам закладів освіти, управлінь освіти, науково-педагогічним працівникам, слухачам курсів підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів, громадським діячам.
Мета цієї публікації - запропонувати практичні рекомендації, про те як забезпечити оптимальну доступність будівель і приміщень для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення і звести до мінімуму існування можливих перешкод.
З метою привернення уваги суспільства до питань «доступності», поширення знань про «інвалідність» та «доступність» серед звичайного населення Національна Асамблея інвалідів України в 2011 році випустила брошуру «Чому доступність є важливою?».