Статті

Інклюзія в громадах. Онлайн-конференція 17.12.21

Інклюзія в громадах – це про те, чи може батько з дитиною у візочку пересуватись простором без перешкод; дитина з інвалідністю навчатись у звичайній школі чи відвідувати садочок; літня людина дізнатись та отримати соціальну послугу, на яку вона має право; незряча людина зорієнтуватись в лікарні; та багато інших аспектів, які підвищують якість життя в громаді для всіх.

Мистецькі школи: доступне освітнє середовище

Міністерство культури та інформаційної політики та Національна Асамблея людей з інвалідністю України успішно впроваджують пілотний проєкт для сімнадцяти мистецьких шкіл, який стосується організації доступного середовища, навчального процесу, що враховує потреби всіх дітей, в тому числі з інвалідністю.

Звіт за результатами дослідження: Доступність Верховної Ради України для осіб з інвалідністю

У звіті представлені результати дослідження, проведеного у жовтні-листопаді 2020 р. яке мало на меті вивчення досвіду взаємодії осіб з інвалідністю з Верховною Радою України (ВРУ) та народними депутатами/-ками  України (НД).

Доступність сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні

На замовлення Програми Розвитку ООН в Україні дослідницька агенція Info Sapiens в партнерстві з «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» провела дослідження доступності сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні.

Знання минулого формує наше майбутнє

Національна Асамблея людей з інвалідністю України підготувала бюлетень «ДОСТУПНІСТЬ: КРОКИ ДО ЗМІН», який розповідає про  участь людей з інвалідністю у вирішенні питань доступності; про зміни, які відбувалися з часів незалежності України до сьогоднішніх днів завдяки залученню та включенню  громадських організацій осіб з інвалідністю до процесів прийняття рішень на всіх рівнях.

Universal Design in Healthcare

A clinic, like no other institution, offers its services to people in different states, with different types of diseases or disorders, both young and old. The concept of Universal Design recognizes that each person is unique and has different abilities and disabilities, as well as vision, hearing, mobility, intellectual abilities, height, weight, sex, gender, age, ways of perception, communication abilities, and psycho-emotional state. In health institutions people are often in altered states. For example, they may be upset, alarmed, excited or anxious. Thus, they are likely to be less attentive and careful. Architects and designers of health institutions should take this fact into account. Universal Design approach is crucial in health design since it makes provisions for such cases.

Прототипування та дизайн: огляд онлайн курсу

Курс «Прототипування та дизайн» Міннесотського університету пропонує серію навчальних відео, які допоможуть зрозуміти, як розробляти інтерфейси для вирішення проблем користувачів. 

Він розрахований на 4 тижні і один з тижнів повністю присвячений універсальному дизайну та доступності веб-простору.

Універсальний дизайн та технології: подкаст

Джорж Ентоні Джіаноміс, один зі спікерів Саміту з Універсального дизайну, запам’ятався багатьом через свою харизму та глибоке розуміння концепції універсального дизайну. Ентоні викладає універсальний дизайн в університеті OsloMet - Oslo Metropolitan University в Норвегії. Ми знайшли надихаючий подкаст  з Ентоні «Універсальний дизайн та технології» англійською на каналі університету та ділимось його основними тезами українською.

Міжнародний символ доступності: подкаст

Є своя краса в універсальному стандарті. Ідея того, що люди, будучи в різних кінцях світу та взаємодіючи з однією конкретною річчю, розуміють її суть однаково, незалежно від мови, культури чи географії знаходження. Якщо ви перебуваєте в Белграді, Шанхаї або Сан-Паулу, ви можете подивитися на знак і миттєво зрозуміти, не знаючи ні слова місцевою мовою, що цей поверх є слизьким, що аварійний вихід ось там або що ця речовина отруйна і не варто її їсти.

Доступний дизайн, Універсальний дизайн та інші терміни: розбираємося, що до чого

Незважаючи на те, що концепція Універсального дизайну існує з 1980-х років, досі зустрічається плутанина в поняттях.

Що означають терміни доступний дизайн, інклюзивний дизайн, безбар'єрний дизайн, гостинний дизайн? Що в них спільного, а що різниться, розбираємо у статті. 

7 прикладів Універсального предметного дизайну від Pinterest (Пінтерест)

Мета Пінтерест -  допомогти відкривати нове та робити те, що ви любите.  Ми робимо продукт для всіх, тому що найкращий Пінтерест - доступний і легкий у користуванні для людей із різними можливостями. Саме тому зараз ми ділимося нашими рішеннями та висновками, зробленими  впродовж останнього року у ході зміни дизайну Пінтересту задля його більшої доступності для людей з порушеннями зору. 

Школа Універсального дизайну: перші випускники та перші результати

Доступність, зручність, універсальність - слова, які стали частиною щоденного вжитку випускників першої в Україні Школи Універсального дизайну. За два місяці роботи Школа випустила 70 фахівців, які можуть допомогти зробити простір та послуги зручними для всіх, в тому числі маломобільних людей. 

Жестова мова у театрі: "тіньовий" переклад

Для тих, хто спілкується переважно жестовою мовою, похід до театру відрізняється від того, яким він є для людей, які чують. Однією із послуг, яку може надавати театр для нечуючих глядачів, є переклад жестовою мовою, проте чи все так просто?

Чому доступний дизайн – це не нішевий ринок

Ми живемо в світі, де все, що ми використовуємо може бути пристосованим до наших потреб та бажань, що постійно змінюються. І ця тенденція набуває все більшого поширення. Однак коли мова йде про продукти призначені для користування людьми з інвалідністю, їх практичність переважає над  дизайном та естетикою. Ці продукти розробляються виключно як допоміжні засоби для людей з інвадіністю, що  посилює їх стигматизацію.

Але, уявімо на секунду, що весь дизайн є адаптивним за своєю суттю. Чому б не зробити так, щоб продукт зроблений за принципами доступного дизайну надавав своїм споживачам настільки ж широкий вибір, як і будь-який інший продукт.

 

Маломобільні групи населення: хто це?

Універсальний дизайн – це філософія, яка передбачає проектування продукції та середовища, дбаючи про його доступність та зручність для якомога більшої кількості людей. Часто говорять, що універсальний дизайн застосовується для зручності маломобільних груп населення. В свою чергу, термін «маломобільні групи» часто вживають як синонім поняттю «люди з інвалідністю», що насправді не так, адже люди з інвалідністю - лише одна з категорій маломобільних груп.

Доступність веб-простору: як та для чого

Сьогодні інтернет є одним із найпоширеніших джерел для пошуку інформації, ресурсом для навчання і дозвілля, а також для спілкування. Не тільки зміст, а також і дизайн веб-сайту безпосередньо впливає на сприйняття людиною інформації. Матеріали, розміщені на веб-сайті, можуть бути представлені в різний спосіб. Якщо текст веб-сторінки неможливо збільшити, це створює перешкоди для людей з порушеннями зору. Зображення без описів не дозволяють людям, які користуються пристосуваннями, що перетворюють текст на аудіо, отримати повний доступ до матеріалів сайту. Для виявлення та усунення цих та інших бар'єрів необхідно звернути увагу на принципи доступності веб-сайтів.

Місто багатьох: як гендерний підхід робить міста справедливішими

12-14 жовтня у Відні проходила навчальна поїздка «Гендерний мейнстрімінг у міському плануванні та розвитку» для держслужбовиць і політикинь з пострадянських країн, організована чеським офісом Фонду імені Гайнріха Бьолля, громадською організацією WPS Prague та мерією міста Відень. Юлія​ ​Попова​ ​розповідає,​ ​що​ ​дізналися​ ​учасниці​ ​й​ ​учасники​ ​поїздки​ ​за​ ​ці​ ​три​ ​дні.

Доступне мистецтво, або Як потрапити в музей?

Як часто люди з інвалідністю відвідують музеї, виставки, театральні вистави? Навряд чи хтось веде таку статистику. Однак відвідувачів з інвалідністю було б значно більше, якби музеї та арт-галереї були архітектурно доступними, а для перегляду пропонувалися різні інклюзивні виставки.

Універсальний дизайн: досвід Норвегії

Універсальний дизайн – не тимчасовий модний тренд, а новий спосіб мислення та проектування, що все більше шириться світом. Такий дизайн ще називають дизайном для людей, адже він дозволяє комфортно та вільно користуватись речами, послугами та міським простором всім людям, незалежно від їхнього віку, статі чи стану здоров'я.

Мама на візку, або Як в Україні народити жінкам з інвалідністю?

Не кожна лікарня готова надавати якісні медичні послуги для всіх пацієнток без винятку, включаючи жінок з інвалідністю. Заважає недоступність приміщення, відсутність належного медичного обладнання й… дискримінаційне ставлення деяких лікарів та медпрацівників.

Як розповідати про людей з інвалідністю: поради для журналістів

Медійникам варто уникати такого висвітлення, яке зводить опис людини до однієї характеристики — її інвалідності та заважає побачити людину-особистість. Ми зібрали практичні поради про те, які стереотипи слід руйнувати, до якої коректної мови вдаватися, які кадри використовувати під час зйомки та як спілкуватися з людьми з інвалідністю.

Блог мами: візком по соціальному інфантилізму

Виявляється, дитячим візком можна вивчати толерантність навколишнього світу. Спробуйте провести експеримент: прогуляйтеся з ним по місту, відчуйте, що значить бути безпорадним, як жук, перевернутий на спину. Проводьте такий експеримент раз на рік, і дізнаєтеся, наскільки подорослішало суспільство.

Ідеї Вашого Дому №3/2012 - Сантехніка

При будівництві житлових будинків в нашій державі майже не враховуються інтереси людей, які мають складнощі у пересуванні. Це особливо помітно, якщо звернути увагу на планування санвузлів. Вийти з цієї складної ситуації допомагає спеціалізована сантехніка, яка відповідає основним критеріям зручності та безпеки. 

Універсальний дизайн як виклик війні

У зв'язку із ситуацією на сході України кількість людей, які отримали інвалідність, зростає – як серед цивільного населення, так і серед військових. Військових, які власне поїхали в зону АТО на захист країни. Чи не насмішка з боку держави та нас, громадян, що ми віддячуємо за це – недоступністю?

Доступність водно-розважальних, спортивних і оздоровчих комплексів для маломобільної групи населення (Журнал Aqua Park, серпень 2014)

До маломобільної групи населення в Україні належить 56% громадян. Враховуючи наведену статистику, інфраструктура комплексу повинна бути доступною. У багатьох європейських країнах фізичне обмеження доступу до інфраструктури вважається формою дискримінації. Люди повинні повноцінно жити, користуючись благами цивілізації - отримувати послуги та мати доступ до них.

За місто без бар’єрів

Зізнаюся, коли збиралася їхати до Києва на міжнародну конференцію з універсального дизайну, думала, що мова йтиме про створення зручностей у міському просторі для людей з інвалідністю. Однак, як виявилося, поняття універсального дизайну значно ширше, бо стосується кожного з нас. Звичайно, існує певна спорідненість між поняттями «доступність» та «універсальний дизайн». Але ототожнювати їх не можна. Чому? Спробуємо пояснити.

Приклад для наслідування - Ощадбанк

Минулої п'ятниці на міжнародній конференції з універсальному дизайну, яка пройшла в Києві, підбивали підсумки реалізації Спільної Програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні», яку в нашій країні впроваджує Програма розвитку ООН (ПРООН), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародна організація праці (МОП) і Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро