7 прикладів Універсального предметного дизайну від Pinterest (Пінтерест)
Мета Пінтерест - допомогти відкривати нове та робити те, що ви любите. Ми робимо продукт для всіх, тому що найкращий Пінтерест - доступний і легкий у користуванні для людей із різними можливостями. Саме тому зараз ми ділимося нашими рішеннями та висновками, зробленими впродовж останнього року у ході зміни дизайну Пінтересту задля його більшої доступності для людей з порушеннями зору.
1. Збільшіть контрастність кольорів
Команда предметного дизайну Пінтересту спростовує твердження про те, що кольори, які є доступними для всіх, є менш привабливими. Ми створили палітру кольорів для нашого продукту, які є доступними та мають контрастність 3.00:1 і вище.
Тож, незалежно від того чи ввімкнені у Вас функції забезпечення доступності, текст легко читається у порівнянні з тим, коли він розміщений на кольоровому фоні.
2. Використовуйте чітку типографічну ієрархію
Ми вважаємо, що хороша типографія - це ключ до хорошого дизайну. Ми запевняємо, що типографічна ієрархія має сенс без використання великої кількості відтінків сірого. Ми покладаємося на чіткість розміру шрифту та жирності, щоб створити добре продуману ієрархію так, щоб інформація була зрозумілою з першого погляду. Ми також включили підтримку можливості вибору розміру шрифтів у мобільному додатку. Таким чином, Ви можете використати вбудовану функцію забезпечення доступності, щоб змінити розмір тексту на більш зручний для Вас.
3. Використовуйте чіткі вказівники фокусу
Люди з порушеннями зору та моторики можуть користуватися Пінтерестом не використовуючи мишку або трекпад. Ми створили вказівники фокусу, що є простими та очевидними для всіх користувачів. Тому користуватися нашим сайтом або мобільним додатком легко і це не залежить від рівня можливостей.
4. Не покладайтеся на кольори
В усіх наших шляхи користувачів (ред. - users flow) , ми покладаємося на градацію сірого кольору і маємо єдиний чіткий яскравий колір. Це дуже зручно для людей з порушеннями сприйняття кольору, бо ми не виділяємо інформацію кольором. Замість цього, ми використовуємо правильну типографіку та просторову ієрархію у наших шляхи користувачів, аби створити смислову та інформаційну структуру.
5. Використовуйте формат .svg
Замініть .png на .svg для того, щоб іконки та компоненти інтерфейсу користувача (UI) були чіткі та якісні при використанні функції приближення, включеної до більшості операційних систем та браузерів. Це дозволяє людям з порушеннями зору збільшувати та бачити невеликі деталі чіткими, незалежно від щільності пікселів та відсотку приближення.
6. Враховуйте можливість використання програм зчитування екрану - скрінрідерів (англ. - screen reader)
Програми зчитування екрану дають можливість людям з порушенням зору отримувати інформацію в озвученій формі. До того, як ми почали цей проект, люди з порушеннями зору не мали змоги зареєструватися у Пінтересті, тому що опція реєстрації та дизайн інтерфейсу користувача не були оптимізовані для скрінрідера. Користувачі мали також труднощі з навігацією у мобільному додатку, з тим, щоб знайти свій профіль будучи на стартовій сторінці. З того часу ми зробили значні зміни, щоб Пінтерест був повністю придатний для зчитування скрінрідером.
7. Зробіть поняття доступності способом мислення для інженерів та дизайнерів
Найкращий продукт є доступним на кожному етапі проектування та технологічної розробки. Саме тому ми створили нову UI-бібліотеку (ред. UI - user interface - користувацький інтерфейс), яка включає в себе компоненти доступності для використання інженерами та дизайнерами, коли вони працюють над дизайном та розробкою Пінтересту. Також, є автоматизована перевірка на доступність для того, щоб забезпечити чітке маркування іконок та компонентів для нових функцій.
Маючи цей досвід, ми продовжуємо робити Пінтерест ще більш доступним для кожного. Ми зробили значний прогрес в оновленні iOS та веб-платформ для того, щоб відповідати більшості стандартів доступності (ред. - див. про стандарти веб-доступності) і працюємо над поступовим внесенням цих змін до операційної системи Android. Коли Ви їх отримаєте, дайте нам свій відгук:)
Автор - Лонг Ченг, головний дизайнер соціальної мережі Пінтерест.
Оригінал статті англійською мовою тут.