Британська Рада в Україні

Коротко про об'єкт
Вступ

Британська Рада (British Council) - міжнародна організація, що функціонує під патронатом королеви Великої Британії та уряду Об’єднаного Королівства у 110 країнах світу. Від моменту заснування в 1934 року як благодійної організації, місією Британської Ради стала розбудова взаємовигідних культурних та освітніх відносин між Сполученим Королівством та іншими країнами, поширення британських творчих ідей, досягнень та культури у світі. Перше представництво у Києві було відкрито у листопаді 1992 року після підписання Угоди про співробітництво між Україною та Великою Британією. Британська Рада стала головною культурною інституцією у цьому напрямі. Поступово розпочали свою роботу ресурсні центри з англійської мови у Львові, Одесі, Харкові та Донецьку, аудиторія викладачів та учнів поширилася на всю країну: люди отримали доступ до семінарів із методики викладання англійської, тренінгів, матеріалів із викладання та вивчення мови, конференцій та круглих столів.

Крок за кроком налагоджувалися партнерські відносини із місцевими культурними закладами, міською владою, місцевими освітніми закладами (школами й університетами), а також учнями в усіх п‘ятьох містах, охоплених діяльністю організації; зміцнювалася репутація надійного партнера завдяки візитам до України митців, фахівців із викладання мови та освіти в цілому, медіа-професіоналів та вчених зі Сполученого Королівства. На початку 2000-х років Британська Рада підтримала ініціативу Євросоюзу з розвитку громадянського суспільства в Україні через Британські центри громадянської активності, які діяли в чотирьох регіональних українських представництвах. Згодом розпочався успішний проект «Англійська для миротворців».

Новий офіс на Подолі у Києві офіційно відкрив для відвідувачів 12 квітня 2000 року Міністр закордонних справ Сполученого Королівства Роберт Кук. Він розмістився в орендованій на партнерських умовах частині 6-го корпусу Національного Університету «Києво-Могилянська академія». Переїзд дав змогу організації розширити київську аудиторію Центру викладання англійської мови та Екзаменаційної служби, підтримати та зміцнити навчальний процес за допомогою запропонованих учням добірок книжок, відео- та аудіоматеріалів із Британії і запровадити нові комунікативні методики викладання англійської мови. Будівля університету відносно нова у порівнянні з іншими корпусами кампусу, історія яких бере свій початок ще в 17 столітті. Британська Рада старанно готувалася до зміни приміщення, переформатовувала технічно застарілий корпус під актуальні потреби. Проект оновленої будівлі розроблено відповідно до ключових принципів концепції Універсального Дизайну: чільне місце посідають доступність та гнучкість використання приміщення та уникнення штучних бар’єрів.

Опис

Політика Британської Ради – відданість ідеям рівних можливостей, доступність, інклюзивність та розмаїття. З представництвами більш ніж у 100 країнах світу, вона діє за принципом міжнародного співробітництва та партнерства заради стирання міжкультурних кордонів та непорозумінь на основі підтримки та довіри.

Щороку відвідувачами Британської Ради стає більше ніж 50 тисяч українців та гостей із закордону, з них понад 2 тисячі дорослих і дітей віком від 6 до 17 років у нашому центрі вивчають англійську на постійній основі.

Реконструкція офісу, проведена згідно з ключовими принципами Універсального Дизайну, зробила доступними та комфортними для використання не лише навчальні приміщення, бібліотеку, робочі зони для викладачів та адміністрації, а й прибудинкову територію. Чотирьохповерхове приміщення складається з 20 навчальних аудиторій на першому-третьому поверхах, навчальної зони для студентів та відвідувачів Британської Ради та відкритого робочого простору на четвертому поверсі.

У приміщенні можна проводити численні культурні та освітні заходи, лекції, семінари та літні школи. Будівлю оснащено ліфтом, який дозволяє вільно пересуватися територією Британської Ради усім без винятку відвідувачам. Спеціально оформлена прибудинкова зона, відсутність перешкод для пересування людям з тимчасовими чи постійними обмеженнями у русі та батькам з дітьми у візочках зробила офіс привітним для усіх, хто зацікавлений у вивченні англійської мови, ознайомленні із культурою Великої Британії та бажає долучитися до співпраці з Британською Радою. Для відвідувачів, які надають перевагу пересуванню на велосипедах, створено можливість паркувати транспорт на відповідно облаштованій велосипедній стоянці.

Дизайн та досвід користувачів

Британська Рада віддана ідеї забезпечення рівних можливостей та політики розмаїття, мета якої полягає у справедливому та неупередженому ставленні до людини і створенні умов на робочому місці та в суспільстві в цілому. Організація визнає, що люди з інвалідністю стикаються з певними труднощами у навчанні не через те, що мають фізичні, психічні, сенсорні порушення, а через соціальні парадигми, фізичні та поведінкові бар’єри, які існують в суспільстві. У свою чергу це призводять до маргіналізації і неможливості вільного доступу людей до повного спектру їхніх прав. Британська Рада прагне використовувати соціальну модель інвалідності і робити все можливе, щоб виявити і ліквідувати бар’єри, що виникають перед людьми з інвалідністю – нашими співробітниками, партнерами або клієнтами. Організація гарантує проведення співбесід на прийом на роботу кандидатам з інвалідністю, які задовольняють основні вимоги запропонованої роботи; пропонує робоче місце адаптоване до потреб працівників з інвалідністю, архітектурну доступність приміщень для людей з інвалідністю та застосовує принципи Універсального Дизайну для всіх клієнтів.

Будівля, у які розташований офіс Британської Ради, оснащена універсальним ліфтом, доступним до використання усім, хто цього потребує. Для рівності та зручності використання ліфт має два ряди клавіш виклику на різних рівнях – люди низького зросту або на візках можуть вільно себе почувати та самостійно пересуватися між поверхами. Також клавіші виклику дублюються шрифтом Брайля для людей з порушеним зором.

Особливу увагу при оснащенні приміщення надали його внутрішньому дизайну, аби забезпечити необхідні розміри, місце та простір для маневрування працівникам та відвідувачам Британської Ради не залежно від віку, ваги, фізичних обмежень тощо. Зокрема, ширина дверних прогалин та коридорів дозволяє вільно потрапити до приміщення людині на візку, дверні ручки важільного типу роблять їх практичними для використання людям різного віку та фізичних можливостей. Офіс Британської Ради також має зал очікування, де усі бажаючі можуть ознайомитися із навчальними матеріалами та короткими описами-проспектами напрямів діяльності організації. Зона рецепції працює за 2-рівневою стійкою та доступна для кожної людини, у тому числі для тих, хто пересувається в інвалідному візку.

Офіс Британської Ради є частиною людного урбаністичного простору. Вона розташована на прийнятній відстані від зупинок громадського транспорту та метро, неподалік Контактової площі, на території кампусу Києво-Могилянської академії. Відвідувачами культурно-освітнього центру є люди різного віку, культури, релігії чи соціального статусу, тому першочерговим завданням під час роботи над дизайном також було створення комфортного приміщення з дружньою атмосферою та фокусом на людині, а не її особливостях.

Для приємного перебування та переміщення офісом будівлю оснастили автоматичною системою кондиціонування, а для покриття підлоги використали ковролін. На другому поверсі офісу знаходиться окрема туалетна кабінка для людей з інвалідністю, де є достатньо простору і необхідного оснащення.

Дизайн приміщення Британської Ради розроблено для максимальної зручності – він передбачає безпеку, надійність та недоторканність особистого життя, гармонійне середовище для всіх, зокрема, вразливих категорій громадян без їхньої сегрегації. Завдяки використанню графічних позначок, виділенню необхідної інформації (збільшення шрифту, контрастний колір) відвідувачі, незалежно від можливостей сприйняття або зовнішніх умов, отримують необхідну інформацію безперешкодно та невідкладно.

Оцінка

Спроектоване приміщення Британської Ради виправдало очікування працівників та численних відвідувачів. Два роки поспіль (2010 та 2011) Британська Рада визнана переможцем всеукраїнського конкурсу «Рівні можливості: Найкращий роботодавець», проведеного делегацією Європейського Союзу за підтримки Міністерства соціальної політики України. Перемога стала можливою завдяки високим міжнародним стандартам працевлаштування у Британській Раді, Політиці рівних можливостей та розмаїття, забезпеченню гендерної рівності, а також зручним умовам праці для співробітників із сімейними обов’язками.

Політика рівних можливостей спрямована на запобігання та усунення проявів дискримінації у працевлаштуванні й професійному розвитку працівників за такими ознаками як: стать, сімейний стан, сексуальна орієнтація, релігія, політичні переконання, національність, вік, інвалідність, наявність ВІЛ/СНІД-статусу, соціально-економічний стан та ін. Політика рівних можливостей створює привабливе середовище для існуючих та потенційних співробітників, а також партнерів та клієнтів. Кожні два роки Британська Рада в Україні звітує по кожному із критеріїв DAF (Diversity Assessment Framework - Інструмент оцінки рівноправності та розмаїття) перед спеціальним відділом Британської Ради, що займається політикою рівних можливостей та розмаїття у Великій Британії. Регулярними є також тренінги для співробітників Британської Ради, що включають семінари про баланс між роботою та особистим життям, електронний курс «Як запобігти дискримінації», а також обговорення на тему забезпечення рівних можливостей для співробітників організації і партнерів.

Дотримання принципів Універсального Дизайну у плануванні офісного приміщення Британської Ради забезпечило рівні умови користування для всіх та дозволило уникнути будь-якого виокремлення відвідувачів.

Елементи універсального дизайну та доступності в будівлі Британської Ради

  • Зниження тротуару на пішохідних переходах при під’їзді до дверей будівлі Британської Ради.
  • Кнопка виклику при вході в будівлю позначена піктограмою «Міжнародний символ доступності» та розташована у межах комфортного моторного поля, що робить її доступною для людей, які користуються інвалідними візками.
  • Стійка на двох рівнях на рецепції є доступною для всіх відвідувачів.
  • Наявність зрозумілої інфографіки на всіх поверхах офісу.
  • Універсальна туалетна кабіна, облаштована на другому поверсі, відповідає вимогам встановленим державними будівельними нормами.
  • Внутрішній ліфт надає можливість вільного переміщення особам, які користуються інвалідними візками з першого на будь-який поверх.
  • Кнопки у ліфті розміщені з двох боків та розташовані на рівні комфортному для користування людини, яка переміщається на інвалідному візку.
  • Дверні ручки важільного типу.
  • Покриття ковроліном в коридорах та аудиторіях на 2, 3 та 4 поверхах.
  • Вимикачі світла розташовані на рівні, зручному як для дітей, так і для дорослих.

 

Елементи універсального дизайну в діяльності БританськоЇ Ради

  • Працевлаштування у Британській Раді відбувається на засадах відкритості, об’єктивності та забезпечення рівних можливостей всіх кандидатам
  • Всі співбесіди проходять за участю диверсифікованої панелі для максимально об’єктивної оцінки кандидата
  • Всі Договори, які перебувають в обігу, повинні містити пункт про політику Рівності, Розмаїття та Інклюзивності
  • Нові співробітники проходять інструктаж щодо Політики Рівності, Розмаїття та Інклюзивності, а також онлайн-тренінг протягом 1 місяця з початку їх роботи в організації
  • Відповідно до потреб проводиться перевірка нових приміщень щодо відповідності основним вимогам політики Рівності, Розмаїття та Інклюзивності.
  • Проведення регулярних тренінгів для всіх співробітників щодо особливостей комунікації та супроводу людей з інвалідністю.
  • Менеджмент компанії як лідери організації презентують політику Рівності, Різномаїття та Інклюзивності та діляться нашим досвідом з партнерами, колегами та організаціями на різноманітних подіях.

Контактна інформація

Відділ по роботі з клієнтами

Понеділок - п`ятниця: 09.00 - 20.00

Субота: 10.00 - 18.30

Зателефонуйте

Телефон у Києві

   +380 44 490 5600

Факс у Києві

   +380 44 490 5605

Телефон/факс в Одесі

   +380 48 718 8139

Телефон/факс у Львові

   +380 32 276 2915

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро