Сенсорний змішувач

Коротко про об'єкт

Сантехнічне обладнання

Сенсорний змішувач
Вступ

Перші сенсорні змішувачі було озроблено в 1950х роках, однак їх не виробляли для комерційного використання до кінця 1980х років, коли вони почали з’являтися у вбиральнях американських аеропортів. Сьогодні сенсорні змішувачі можна побачити в численних ресторанах, готелях, торгівельних і спортивних центрах, а також у ванних кімнатах приватних помешкань. Використання сенсорних змішувачів дозволяє людям із різними фізичними можливостями мити руки, не докладаючи зайвих зусиль.

Опис

Сенсорні змішувачі поєднують у собі чотири ключових компоненти: електромагнітиний клапан, сенсорне і управляюче електронне обладнання, джерело енергії і, власне, кран. Клапан відповідає за постачання та зупинку води. Сенсор разом із управляючим електронним обладнанням реагують на наявність або рух об’єкта перед краном. Джерелом енергії зазвичай є батарейки або трансформатор змінного струму. Цей компонент є необхідним, оскільки як клапан, так і сенсорне обладнання потребують енергії для функціонування. Кран необхідний для постачання води.

Дизайн та досвід користувачів

Кран активується піднененням рук до сенсору.

Елементи універсального дизайну

Відповідно до принципу універсального дизайну «Рівність в користуванні» кран із сенсорною панеллю забезпечує рівні умови користування для всіх категорій населення. Ним можуть користуватися люди з різними фізичними можливостями: він є однаково зручним як для дорослих людей з порушеннями моторики рук, так і для маленьких дітей.

 

Вода з крану тече доти, доки чутлива зона панелі реагує на рух, і припиняється лише після закінчення руху. Таким чином тривалість подачі води адаптується відповідно до індивідуальних потреб за принципом «гнучкості використання».

 

Використання сенсорного змішувача є інтуїтивним, тобто не потребує спеціальних знань для користування ним. Навіть за відсутності роз’яснень щодо користування людина підносить руку до панелі, що реагує на рух, і одразу досягає цілі: вода починає литися. Ця технологія також забезпечує низький рівень фізичних зусиль.

 

Кран із сенсорною панеллю є хорошим прикладом відповідності пристосування принципу універсального дизайну «Терпимість до помилок». Багато можливих помилок ліквідуються тим, що кран автоматично вимикається через 2-8 секунд після припинення руху біля сенсора. Отже, можна не боятися, що кран забудуть вимкнути або вимкнуть не до кінця. Крім того, температура води, яка литиметься автоматично, легко регулюється, що не дозволяє обпекти руки або випадково ввімкнути надто холодну воду.

 

Елементи екологічної сталості

Кран з сенсорною панеллю постачає рівно стільки води, скільки потрібно, зводячи до мінімуму імовірність забути вимкнути воду в крані. Більше того, відсутність поверхонь, яких необхідно торкатися, зменшує ризики поширення мікробів.

Додаткова інформація

Більше зображень сенсорного змішувача можна переглянути за посиланнями нижче:

https://www.interiordesignindex.co.uk/entry/35523/Dart-Valley-Systems/Automatic-taps-for-washroom-areas/

https://www.indiamart.com/proddetail/automatic-taps-1208223897.html

 

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро