Веб-портал «Доступний Івано-Франківськ»

Коротко про об'єкт

Мета веб-порталу - поширення інформації для людей з інвалідністю про доступні об’єкти в місті і слугувати інформаційним ресурсом для систематизації, швидкого пошуку та прокладання маршрутів до відповідних місць.

248,7 тисяч (116,7 тис. чоловіків та 132 тис. жінок) мешканців Івано-Франківська а також його гості мають можливість використовувати портал «Доступний Івано-Франківськ».

Вступ

Розробку веб-порталу було реалізовано в рамках мікро-проекту «Доступний Івано-Франківськ» в межах концепції «Розумні міста» для міст-партнерів Міського компоненту проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ».

Опис

«Доступний Івано-Франківськ» (http://dostup.mvk.if.ua/) - це простий та зручний веб-портал, де на карті розміщується фото та інформація про об’єкти доступні для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Зокрема описані елементи доступності, наприклад, наявність світлофорів із звуковими датчиками, пандусів, тактильної плитки, спеціально облаштованих вбиральнь, кнопок виклику тощо. Портал також передбачає залучення осіб з інвалідністю та інших громадян до його наповнення. Існує форма, через яку користувачі можуть вказати доступний об’єкт, який після модерації може бути розміщений на карті.

Дизайн та досвід користувачів

Консультування проводились з членами міського комітету забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури та представників об'єднання громадян "Івано - Франківське учбово-виробниче підприємство Чернівецького учбово-виробничого об'єднання Українського товариства сліпих".

Оцінка
  • Портал потребує постійного оновлення, моніторингу та перевірки отриманої інформації.
  • Наявна версія для незрячих охоплює лише функційні кнопки сайту але відсутнє озвучення об’єктів розташованих на карті.
Елементи універсального дизайну

При розробці порталу було враховано принципи стандарту веб-доступності WCAG 2.0, а саме легкість сприйняття, керованість, зрозумілість та стійкість до помилок. Зокрема він доступний для людей з порушеннями зору через наявність функції озвучення тексту, дублювання звуковим сповіщенням функційних кнопок порталу, режиму контрастного перегляду, комфортних для перегляду користувачами видів і розмірів шрифтів.

Дизайн веб-порталу дозволяє користуватися ним з різних пристроїв: смартфонів, планшетів, ноутбуків або комп’ютерів.

Команда проекту

Розробник

Івано-Франківська міська рада, відділ програмного та комп’ютерного забезпечення

Контакти

Телефон:+380972672807

Адреса: 76004, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21

Веб-сайт: www.mvk.if.ua

Е-пошта: postenerg@gmail.com

Додаткова інформація

Підготовлено за матеріалами, які надані ГО "Центр муніципального та регіонального розвитку - ресурсний центр" та опубліковано з їх дозволу.

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро