Проект дизайну ножа: Антон Ремовський

 

Ніж - це дуже старий інструмент, який допомагає людям робити багато речей. Незважаючи на необхідність у житті людини, він все ж залишається доволі небезпечним адже ним можна легко порізатись. Коли користуєшся ножем захищається лише одна рука - та, що тримає сам інструмент, а рука, що тримає їжу, знаходиться в небезпеці. Більшість дітей, людей поважного віку чи людей з інвалідністю? Чому цей досвід має бути травмонебезпечним? Проект ножа з безпечним лезом робить цей інструмент менш небезпечним і доступнішим для всіх груп населення.

1.jpg

Опис проекту

Ніж має гнучкий рухомий елемент, на який людина повинна покласти свою руку, одночасно розрізаючи їжу. Цей елемент захищає пальці руки, яка тримає їжу. Він може рухатися у двох напрямках. Він легко ковзає, рухаючись вгору і вниз, коли ви ріжете або подрібнюєте їжу. Його також можна адаптувати для людей, які більше користуються лівою рукою. Для цього необхідно просто перемістити безпечний елемент вздовж розсувної частини на іншу сторону ножа.

4.jpg

Оцінка

Ніж - дуже вдалий проект, адже змодельована побутова річ, використання якої є щоденною потребою, однак травмонебезпечною справою для більшості людей.

3.jpg

Максимальне убеспечення, врахування права на помилку, можливість адаптації (якщо користувач шульга), досвіду та можливостей різних користувачів і при цьому простий дизайн, - все це є чудовою демонстрацією застосування принципів універсального дизайну.

Ремовський1.png

Ремовський.png

Автор проекту Ремовський Антон

Проект було відзначено спеціальним дипломом від Програми розвитку ООН за розробку рішення із застосуванням принципів універсального дизайну в категорії «Публічний простір» в рамках ІІ Всеукраїнського конкурсу інтер’єрного дизайну для творчої молоді “Get me 2 the Top Ukraine” в 2018 році.

Конкурсу “Get me to the Top Ukraine” відбувся за ініціативи представництва асоціації міжнародного та британського дизайну SBID Ukraine. Категорія Універсального дизайну вперше була включена в програму конкурсу в 2017 році завдяки співпраці з Британською Радою в Україні, UAL: University of the Arts London, DonStream Education Group та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю Україні.

Партнером та експертом з питання Універсального Дизайну виступила Програма розвитку ООН в Україні.

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро