АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр», м. Київ, Україна

Коротко про об'єкт

Амбулаторно-поліклінічний заклад «Київський міський дитячий діагностичний центр»

Реконструкція

Рік завершення: 2017р.

Фінансування – державне

Елементи універсального дизайну АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»Елементи універсального дизайну АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»Елементи універсального дизайну АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»Елементи універсального дизайну АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»Елементи універсального дизайну АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»Елементи універсального дизайну АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»Елементи універсального дизайну АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»Елементи універсального дизайну АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»Елементи універсального дизайну АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»Елементи універсального дизайну АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»Елементи універсального дизайну АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»Елементи універсального дизайну АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»
Вступ

Амбулаторно – поліклінічний заклад «Київський міський дитячий діагностичний центр», що заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва і підпорядкований Департаменту охорони здоров`я виконавчого органу Київської міської державної адміністрації та створений відповідно до рішення Київської міської ради від 16.12.2010 № 354/5166 «Про створення амбулаторно-поліклінічного закладу «Київський міський дитячий діагностичний центр».

Концепція розвитку Київського міського дитячого діагностичного центру по вул. Урлівській, 13 розроблена на основі діючого законодавства та спрямована на реалізацію положень Конституції України, Законів України, Указів Президента України, рішень Уряду та Київської міської влади щодо забезпечення доступної кваліфікованої медичної допомоги кожній дитині міста Києва, запровадження ефективних новітніх технологій в профілактиці, діагностиці, лікуванні хворих дітей, створення умов для формування здорового способу життя

АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр» - це один з сучасних дитячих лікувально – профілактичних діагностичних закладів на Лівому березі, де створені умови не лише для своєчасного визначення діагнозу, але й для проведення висококваліфікованого лікування дитини в амбулаторних умовах. 

Введений в дію з початку 2011 року. Восени 2017 року адміністрацією центру було вирішено розпочати проект по адаптації існуючого об’єкта (Київський міський дитячий діагностичний центр) до потреб осіб з інвалідністю або інших мало мобільних груп населення.

Опис

Ділянка площею 0,75 га, площа забудови 0,24 га, площа твердого покриття – 0,20 га, площа озеленення – 0,31 га.

Поверховість будинку – 5, будівельний об’єм будинку – 38 000 м куб., загальна площа – 10434 кв.м., в т.ч. денний стаціонар – 158 кв. м.

 

Дизайн та досвід користувачів

Мета проекту: доступність приміщень та прилеглої території для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. 

У вересні 2017 року Київський міський дитячий діагностичний центр звернувся до Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України» з проханням проведення аудиту доступності приміщень та прилеглої території для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Експертами ВГО НАІУ було проведено аудит доступності та підготовлений аналітичний звіт та надані рекомендації щодо усунення недоліків.

Після цього була розпочата робота, в якій центру допомагали ПОГ «Ресурсний центр «Безбар’єрна Україна», які знаються в практичних рішеннях питання адаптації існуючих об’єктів навколишнього середовища до потреб осіб з інвалідністю або інших маломобільних груп населення.

Оцінка

За словами адміністрації центру: “Ми сподіваємося, що нам вдалося зробити в нашому центрі умови які будуть максимально комфортними для перебування в ньому людей з інвалідністю.”

Елементи універсального дизайну

В рамках покращення доступності приміщень та прилеглої території для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення було проведено наступні заходи:

  • Встановлена система направляючих тактильно-контрастних смуг від воріт до входу в заклад, яка допомагає людям з порушеннями зору знайти вхід до будівлі.
  • На фасаді будівлі встановлені таблички виконані збільшеним шрифтом та у контрастному співвідношенні кольорів. Відповідна інформація продубльована у тактильному вигляд та шрифтом Брайля з назвами об’єктів, що розміщені в будівлі.
  • Для можливості знаходження необхідного напрямку руху до входу в КМДДЦ на території Центру розміщено інформаційні показники з напрямком руху виконані збільшеним шрифтом та у контрастному співвідношенні кольорів.
  • Облаштоване окреме місце для паркування транспортних засобів людей з інвалідністю.
  • Існуючі в Центрі пандуси приведені до відповідності до норм, що дало можливість самостійно користуватися ними особам, які користуються кріслом колісним інвалідними візками та мінімізувати ризик травмування іншим маломобільним групам населення.
  • На сходинках будівлі було нанесено попереджувальні контрастні смуги по краям сходинок (перша і остання сходинки).
  • Було нанесено тактильні попереджувальні смуги перед початком перешкод.
  • Встановлено розсувні двері для полегшення пересування осіб з інвалідністю або інших мало мобільних груп населення. Також на дверях центру нанесене контрастне маркування.
  • Для покращення орієнтування в середині приміщення встановлено систему направляючих тактильно-контрастних смуг від вхідних дверей.
  • Для того, щоб пацієнти зі зниженим зором могли отримати інформацію про послуги КМДДЦ в холі першого поверху розташовано стенд з даною інформацією виконаний збільшеним шрифтом, у контрастному співвідношенні кольорів, продубльовано у тактильному вигляді та надруковано шрифтом Брайля. Також на кожному поверсі Центру встановлено тактильну мнемосхему розташування об’єктів на даному поверсі.
  • Для кращого орієнтування в приміщеннях Центру встановлено показники з напрямком руху виконані збільшеним шрифтом, у контрастному співвідношенні кольорів, продубльовано у тактильному вигляді та надруковано шрифтом Брайля і облаштовані настінні направляючі смуги.
  • Всі номери кабінетів та інформація про даний кабінет виконані збільшеним шрифтом у контрастному співвідношенні кольорів, продубльовано у тактильному вигляді та надруковано шрифтом Брайля.
  • Контрастно виділено кнопку виклику ліфтів, номери поверхів та кнопки ліфтів виконані збільшеним шрифтом, у контрастному співвідношенні кольорів, продубльовано у тактильному вигляді та надруковано шрифтом Брайля.
  • На кожному поверсі центру облаштовані універсальні вбиральні у тому числі для маломобільних груп населення.
  • На кожному поверсі діагностичного центру облаштовані пеленальні столики.
  • Створена кімната “Матері та дитини”, де мами можуть годувати грудьми.
  • Покращено систему освітлення. 
Команда проекту

Замовник: АПЗ «Київський міський дитячий діагностичний центр»

Керівник проекту: Севастюк Дар’я Вікторівна

Консультант з питань Універсального Дизайну: Володимир Азін, Свєт Євген

Додаткова інформація

Телефон: 220-19-57

Адреса: Україна, м.Київ, вул.Урлівська, б.13

Веб-сайт: http://kmddc.kiev.ua/

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро