Проект дизайну тактильного пазлу: Губинська Ольга
Для дітей з порушеннями зору важливо навчатись комунікувати зі світом через використання одного з органів чуття, окрім візуального: вестибулярний, слуховий, пропріоцептивний, нюховий та вкусові чуття. Потрібно відмітити, що тільки через постійну роботу з дитиною чуття можуть розвиватися. Для того, щоб розвивати тактильне чуття з дуже раннього віку пропонуємо проект тактильного пазлу.
Опис проекту
Це великий пазл з видавленими елементами, наприклад кульками, на ньому. З цих кульок складається певна фігура або картинка різної складності. Впродовж гри, дитині пропонується ознайомитись за допомогою рук з пазлом та картинкою, яка на ньому зображена і зібрати з різних частин цілісну картину. Як результат, дитина з порушенням зору може розвивати свої тактильні відчуття, уяву та досліджувати світ через гру.
Оцінка
Переваги пазлу - досить легкий малюнок, інтуїтивний дизайн.
Для покращення дизайну можливо зробити елемент малюнку контрастним до фону. Тоді слабкозорі діти також зможуть комфортно користуватися грою.
Елементи універсального дизайну
Випуклі елементи, яскраві кольори. Гра може бути цікаво як для дітей з порушеннями зору, так і без.
Авторка проекту: Губинська Ольга
Проект було відзначено спеціальним дипломом від Програми розвитку ООН за розробку рішення із застосуванням принципів універсального дизайну в категорії «Публічний простір» в рамках ІІ Всеукраїнського конкурсу інтер’єрного дизайну для творчої молоді “Get me 2 the Top Ukraine” в 2018 році.
Конкурсу “Get me to the Top Ukraine” відбувся за ініціативи представництва асоціації міжнародного та британського дизайну SBID Ukraine. Категорія Універсального дизайну вперше була включена в програму конкурсу в 2017 році завдяки співпраці з Британською Радою в Україні, UAL: University of the Arts London, DonStream Education Group та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю Україні.
Партнером та експертом з питання Універсального Дизайну виступила Програма розвитку ООН в Україні.