Проект піднятих модульних клумб "На відстані серця"

Коротко про об'єкт

Розробник

Polyanska gardens

Вступ

Проект "На відстані серця" може виконувати різноманітні терапевтичні, практичні та естетичні функції в громадській або приватній зонах. Мобільність конструкцій дозволяє досить легко і з мінімальними витратами часу, сил і засобів облаштувати "зелений простір" для потреб сучасної людини практично у будь-якому місці.  

Натхненням створення проекту "На відстані серця" послужила ідея, так званих, accessible gardens - доступних садів, які стали популярними в Європі та деяких інших країнах світу. Ця англомовна назва, що закріпилася за садами для людей з інвалідністю, виражає ідею доступності, замінює собою ідею обмеженості й звучить життєствердно. «Зелена» віза в майбутнє людства неможлива без толерантного ставлення суспільства до тих, хто цього потребує.

Опис

У запропонованому проекті саду простір організовано таким чином, щоб створити комфортні умови для взаємодії з рослинами для всіх, в тому числі, людей, які користуються інвалідними візками, мають порушення зору або слуху, людей поважного віку та інших осіб, які мають складнощі в пересуванні.

Елементи універсального дизайну

Основою композиції є два модулі, які можна використовувати як разом, так і окремо:

1. Піднята клумба, спеціально спроектована для людей, які користуються кріслами колісними але біля неї також можна розміститися на стільці. Таке розташування дозволяє займатися облаштуванням цієї клумби, посадкою рослин, доглядом за ними, або ж просто насолоджуватися близькістю, тактильним контактом і спогляданням.

2. Лава та ще одна піднята клумба з протилежного боку, до якої зручно підійти, в тому числі, людині з порушеннями зору, щоб тактильно взаємодіяти з рослинами, висадженими на ній, або просто відпочивати.

Оскільки в даному проекті основне смислове навантаження несуть ці малі архітектурні форми, самі по собі, то рослини можуть підбиратися за бажанням і залежно від функціонального призначення.

Додаткова інформація

Проект було розроблено на основі дослідження міжнародного досвіду

Більше про проект можна дізнатись на сторінці проекту в Facebook за посиланням.

Контактна інформація

Юлія Полянська

+380988607875

 

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро