Проект дизайну простору Мистецького Арсеналу з елементами УД: Олександр Скомаровський
Арсенал (французький Арсенал) - це підприємство з ремонту, виготовлення та зберігання зброї. "Мистецький Арсенал" - масштабний культурно-освітній проект, площею 600 квадратних метрів, національного та міжнародного значення, метою якого є створення культурного району в історичному центрі Києва.
Опис проекту
За цим проектом об’єкт має чотири функціональні зони: виставкова площа, лаунж, вхідна зона та гардеробна.
Дизайн інтер’єру спроектований з урахуванням вимог універсального дизайну.
Дизайн та досвід користувачів
Автор керувався нормами ДБН та інформацією, викладеною на сайті ud.org.ua, де описано досвід застосування концепції УД закордоном, але безпосередньо користувачі до проекту не залучались.
Елементи універсального дизайну
- Тактильні кола та смуги на підлозі.
- Модульна рецепція, яка є різної висоти.
- Сходи з тактильним покриттям і похилі підйоми.
- Дошка з інформацією (описом виставки) на стіні має частину відведену для подачі інформації шрифтом Брайля.
- Індукційні петлі розміщені по всій будівлі через вбудовані та портативні системи. Ця технологія дозволяє надсилати прямі звукові повідомлення відвідувачам з порушеннями слуху.
- Знаки є максимально зрозумілими для читання, тому шрифт, розмір тексту, відступ та вирівнювання були вибрані відповідно до критерію того, наскільки чітко і однозначно вони можуть передавати повідомлення.
- Для спрощення пересування людей, які користуються візками автор проекту збільшив ширину дверного отвору біля сходів.
- Щоб візуально збільшити об'єм кімнати, використано навісну стелю і наповнювач підлоги. Лаунж-зала є модульною, тому його можна змінювати відповідно до потреб відвідувачів.
Оцінка
Дизайн спроектований з урахуванням багатьох елементів універсального дизайну, передбачено озвучування для людей з порушеннями зору. Важливо також в проекті передбачити не слизьку підлогу, яка була б безпечною для пересування.
Автор проекту: Скомаровський Олександр
Проект було відзначено спеціальним дипломом від Програми розвитку ООН за розробку рішення із застосуванням принципів універсального дизайну в категорії «Публічний простір» в рамках ІІ Всеукраїнського конкурсу інтер’єрного дизайну для творчої молоді “Get me 2 the Top Ukraine” в 2018 році.
Конкурсу “Get me to the Top Ukraine” відбувся за ініціативи представництва асоціації міжнародного та британського дизайну SBID Ukraine. Категорія Універсального дизайну вперше була включена в програму конкурсу в 2017 році завдяки співпраці з Британською Радою в Україні, UAL: University of the Arts London, DonStream Education Group та Національною Асамблеєю людей з інвалідністю Україні.
Партнером та експертом з питання Універсального Дизайну виступила Програма розвитку ООН в Україні.