Проект Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка КПІ ім. Ігоря Сікорського за принципами Універсального дизайну

Бібліотека у студентському кампусі повинна мати не тільки полиці із запилюженими книжками, а бути місцем соціалізації та спільної роботи над новими проектами та ідеями. На таку роль претендує і Бібліотека «КПІ» - бути повноцінною частиною життя студентів, доступною для всіх, у тому числі, маломобільних студентів. Саме тому приклад бібліотеки став одним із чотирьох проектів в рамках практичної роботи молодих фахівців-учасників першої в Україні Школи Універсального дизайну*. 

 

 

За місяць роботи Школи учасники отримали можливість не тільки прослухати курси із Універсального дизайну від фахівців у сфері, але й розробили проект із рекомендаціями щодо того, як зробити приміщення Бібліотеки та її послуги доступними для всіх. 

Проект містить пропозиції щодо удосконалення доступності та відповідності принципам Універсального дизайну. Пропозиції розроблені за результатами аудиту доступності простору, інформації та послуг бібліотеки КПІ та містять рекомендації щодо: переоблаштування прилеглої території та паркувальних місць, покращення навігації, створення зручного входу, вмеблювання бібліотеки, спрощення пересування простором всередині, розробки доступного веб-сайту, покращення способів надання інформації та додаткових послуг.

 

 Автори проекту: Юлія Кривонос, Софія Брем, Тетяна Ковтун, Аніта Ковалевська, Ніна Салій, Дмитро Сидорук, Олена Микуленко.

 

 Консультанти проекту: Олена Іванова, Євгеній Свєт, Лариса Байда

*Школа Універсального дизайну відбулась в рамках Спільної Програми ПРООН, ВООЗ, МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується за підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю.

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро