Проект Культурно-мистецького центру НаУКМА за принципами Універсального дизайну

Освіта та дозвілля в межах студентського кампусу повинні бути доступними для всіх. Це дозволяє створити середовище для розвитку нових ідей та якісних змін у суспільстві. Універсальний дизайн – підхід, що може зробити це середовище зручним для всіх. Із такою позицією підійшла до роботи над розробкою проекту реструктуризації приміщення та послуг Культурно-мистецького центру «Києво-Могилянської академії» команда молодих фахівців-учасників першої в Україні Школи Універсального дизайну*.

 

 

За результатами проведення Школи Універсального дизайну 8 листопада 2018 року її учасники презентували проекти чотирьох комплексних рішень з Універсального дизайну для 4 партнерів Школи. Одне з рішень - для Культурно-мистецького центру Національного університету «Києво-Могилянська академія» (КМЦ).

За місяць інтенсивної роботи команда провела аудит доступності КМЦ і прилеглої території та виокремила основні проблеми у процесі надання послуг та зручності приміщень. За результатами аудиту та прослуханих теоретичних курсів учасники розробили пропозиції щодо удосконалення доступності КМЦ та його відповідності принципам Універсального дизайну.

Презентація містить рекомендації щодо: переоблаштування прилеглої території та паркувальних місць, покращення навігації, створення зручного входу, спрощення пересування простором всередині, проектування універсальної туалетної кімнати а також підвищення доступності веб-сайту, в тому числі для людей з інвалідністю. Варто відмітити, що у своєму проекті учасники намагалися максимально врахувати архітектурні особливості приміщення та зберегти його з огляду на культурну та історичну цінність. Рекомендації було передано керівниці КМЦ Владиславі Осьмак. Владислава поділилась, що КМЦ має серйозні наміри щодо їх впровадження.

Проект включає багато практичних порад, які також можуть бути використані у розробці інших подібних хабів та коворкінгових приміщень.

Автори проекту: Неділько Марія, Заблоцька Катерина, Джулай Юлія, Калінчук Олександр, Скопенков Дмитро, Співак Анна, Чупринська Катерина, Замотайло Лариса.

Консультанти проекту: Олена Іванова, Євгеній Свєт, Лариса Байда.

*Школа Універсального дизайну відбулась в рамках Спільної Програми ПРООН, ВООЗ, МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується за підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю.

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро