Проект клініки INTO-SANA за принципами Універсального дизайну

Якісні медичні послуги повинні бути доступними для всіх, незалежно від віку, статі, розмірів тіла чи фізичних можливостей. За результатами проведення Школи Універсального дизайну*, курсу для молодих фахівців, 8 листопада її учасники презентували проекти чотирьох комплексних рішень з Універсального дизайну для 4 партнерів Школи. Медична компанія INTO-SANA – один із партнерів Школи, тому їх клініка, яка знаходиться в Києві за адресою вул. Нижній Вал, 49 А, стала одним з прикладів для практичної роботи команди молодих фахівців-учасників першої в Україні Школи Універсального дизайну.

В межах Школи учасники провели аудит доступності приміщення та прилеглої території, інформації та послуг, поспілкувалися із керівництвом та розробили проект рекомендацій із реструктуризації клініки. За результатами прослуханих курсів та аудитів команда надала свої пропозиції щодо: переоблаштування прилеглої території та паркувальних місць, покращення навігації, створення зручного входу, вмеблювання клініки, спрощення пересування простором всередині, розробки доступного веб-сайту та покращення способів надання інформації. 

У результаті, маємо комплекс рекомендацій, що можуть бути використані у реструктуризації медичних приміщень в Україні. Крім цього проекту, також для створення зручних медичних закладів, рекомендуємо використовувати посібник з Універсального дизайну в сфері охорони здоров’я.

  

Автори проекту: Рибна Марина, Кардель Катерина, Тимченко Марина, Борисенко Євген, Дуднік Поліна.

Консультанти проекту: Олена Іванова, Євгеній Свєт, Лариса Байда

*Школа Універсального дизайну відбулась в рамках Спільної Програми ПРООН, ВООЗ, МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні», що впроваджується за підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю.

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро