Центр надання адміністративних послуг Дружківської міської ради

Коротко про об'єкт

ЦНАП, м.Дружківка, Україна

Повна назва об'єкту

Центр надання адміністративних послуг Дружківської міської ради

Вид проведених робіт

Оснащення ЦНАП

Рік завершення будівництва/відкриття

22 червня 2017 року

Вид фінансування

Фінансова підтримка Європейського Союзу

Вступ

Головна мета Центру - створення умов для швидкого вирішення будь-яких проблем громадян та суб'єктів господарювання, скорочення та спрощення процедур отримання суб'єктами звернення адміністративних послуг. ЦНАПи уособлюють новий спосіб роботи органів влади, їх близькість, відкритість та зручність для громадян. А використання при цьому сучасних інформаційних технологій значно пришвидшує всі процеси.

Історична довідка щодо об'єкта

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) було створено 20 грудня 2013 року за рішенням Дружківської міської ради від 27.11.2013 № 6/39-5 «Про створення Центру надання адміністративних послуг м.Дружківка». Команда ЦНАП щоденно працює над покращенням доступності та якості надання адміністративних послуг. В Центрі можна зареєструвати місце проживання, бізнес, нерухомість, оформити право власності чи користування земельною ділянкою, отримати документи, що надають право на виконання будівельних робіт, подати декларацію про готовність закінченого будівництвом об’єкта в експлуатацію, отримати відомості з Державного земельного кадастру, документи дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, отримати практично всі адміністративні послуги, які надаються виконавчими органами Дружківської міської, отримати фахові консультації у різних сферах життєдіяльності міста.


Основними принципами роботи Центру є:
- орієнтація на суб'єкта звернення;
- відкритість, прозорість та зрозумілість процедур;
- запобігання корупційних дій, ліквідація посередницьких послуг;
- забезпечення свободного доступу суб'єктів звернення до інформації про стан розгляду звернень;
- оперативність у вирішенні питань;
- забезпечення рівності прав всіх суб'єктів звернення;
- надання інформаційної, консультаційної та практичної допомоги фізичним та юридичним особам в отриманні адміністративних послуг, у тому числі документів дозвільного характеру для здійснення господарської діяльності.


Через ситуацію в східних регіонах України, місцевій владі не вистачало підтримки з боку центральних органів влади в підході до повноцінного створення Центрів надання адміністративних послуг. В рамках Програми відновлення та налагодження миру був реалізований проект з оснащення ЦНАП всім необхідним для повноцінного функціонування. Органи місцевого самоврядування надали повністю відремонтовану будівлю для подальшої реалізації проекту. Програмою Розвитку Організації Об'єднаних Націй була проведена робота по закупівлі необхідних меблів та обладнання для 28 робочих місць, а також зон очікування, дитячого куточка, архівної, серверної, бек-офісу і кухні. Проведено роботи по розробці дизайнерського рішення комплектації робочих місць і місць перебування відвідувачів ЦНАП. Проведена робота по підготовці тренінгових програм і навчальних турів по Україні для подальшого підвищення кваліфікації співробітників ЦНАП з метою поліпшення якості надання адміністративних послуг. На даний момент планується надавати 130 адміністративних послуг.

22 червня 2017 року оновлений та повністю оснащений ЦНАП було відкрито.

Опис

Опис об’єкта ззовні

Ззовні ЦНАП в м.Дружківка представляє собою одноповерхову будівлю загальною площиною 330 м2, має чудову транспортну розв'язку (трамвай, маршрутні автобуси) та під'їзні шляхи та паркувальні місця, в т.ч. для людей з інвалідністю.


Опис об’єкта всередині

Всередині ЦНАП розділено на три основні зони: зона очікування, зона прийому та зона обробки документації, так званий бек-офіс (закрита зона). Зона очікування має дитячий куточок, який проглядається із зони обслуговування клієнтів. Загальна кількість робочих місць - 28. Для персоналу обладнано місце для прийому їжі. Для людей з інвалідністю змонтована тактильна плитка і таблички зі шрифтом Брайля для людей з порушеннями зору, туалет обладнаний поручнями, встановлені інформаційні стенди та вказівники.

Дизайн та досвід користувачів

Консультації щодо універсального дизайну були проведені з координатором програми НАІУ "Безбар'єрна Україна" Ярославом Грибальським, який є людиною з інвалідністю.

Оцінка

У зв'язку з тим, що сама будівля ЦНАП була відремонтована органами місцевого самоврядування та була передана для подальшої реалізації проекту ПРООН, виникли моменти щодо додаткових робіт пов'язаних з відсутністю деяких елементів універсального дизайну які були додатково втілені в життя. Якщо дивитись на подальше покращення доступності то ПРООН було запропоновано виділити кімнату для годування та сповивання немовлят, але в першочерговій проектно-кошторисній документації цього не було передбачено.

Також для підвищення відповідності будівлі принципам універсального дизайну варто нанести направляючі маршрути для осіб з порушеннями зору, які б вели до самої будівлі та встановити дворівневу стійку рецепції, яка б дозволяла користуватись нею також людям низького зросту та користувачам візків.

Елементи універсального дизайну

Для людей з порушеннями зору: табличка з графіком роботи на жовтому фоні з великими чорними буквами, шрифтом Брайля, тактильна плитка.


Для маломобільних груп населення: заїзд в Центр в рівень з полом будівлі; широкі прорізи для дверей; туалет, оснащений поручнями; зовнішні вказівники для орієнтації пересування; паркувальні місця.


Для батьків з дітьми: дитячий куточок з іграшками, книгами, розмальовками тощо.


Для всіх клієнтів: електронна черга, місця для очікування оснащені м'якими кріслами та диванами, кулер для холодної та гарячої води, інформаційні стенди, доступ для можливостей друку, термінали для оплати послуг.

Команда проекту

Замовник

Програма Розвитку Організації Об'єднаних Націй

Організація-виконавець

ТОВ "АК-АртБуд"

Виконавці елементів універсального дизайну

ТОВ "АК-АртБуд"

Консультант з питань Універсального Дизайну

Ярослав Грибальський

Додаткова інформація

Контакти

84206, м. Дружківка, вул. Машинобудівників, 64

Анна Іваницька – керівниця ЦНАП

+38 (095) 80-70-765,

+38 (06267) 5-32-67

https://cnap.druisp.gov.ua

Графік роботи: Пн, Вт, Чт: з 9.00 до 16.00, Ср: з 9.00 до 20.00, Пт: з 8.30 до 15.30

Вихідні дні: Субота, неділя, святкові та неробочі дні

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро