MIHICTEPCTBО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ

НАКАЗ
04.11.2008 м. Київ № 1337

Про додаткові заходи щодо створення належних умов для доступу
осіб з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів транспорту та зв'язку

З метою продовження роботи щодо створення належних умов для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів транспорту і зв'язку та за результатами проведеного 22 вересня 2008 року засідання Ради у справах інвалідів при Кабінеті Міністрів України

НАКАЗУЮ:

1. Визнати роботу Укрзалізниці (Мельничук В.О.) щодо організації роботи Груп (служб) надання допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями, які утворені на об'єктах залізничного транспорту, недостатньою.

2. Керівникам державних департаментів, Укрзалізниці, Державтотрансадміністрації, Державіаадміністрації, Укравтодору, ДП "Харківський метрополітен" та ДП "Дніпропетровський метрополітен":

2.1. Розробити та до 15.12.2008 затвердити з урахуванням рекомендованих заходів (додаток 1) та за формою (додаток 2) Галузеві програми поліпшення обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями на об'єктах транспорту та зв'язку на 2009 рік і встановити контроль за їх виконанням.

2.2. Надати до 20.12.2008 копії програм до Департаменту безпеки у галузі.

3. Державній адміністрації залізничного транспорту України (Мельничук В.О.):

3.1. Проаналізувати до 10.11.2008 можливість:

закупівлі у вітчизняного виробника вагонів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями;

обладнання камер схову відповідними вказівниками, які розташовані в нижньому ряду, для вільного користування ними особами з обмеженими фізичними можливостями.

3.2. До кінця поточного року провести в курортних містах України обстеження вокзалів, станцій та пасажирських платформ на відповідність їх будівельним нормам для забезпечення належного рівня обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями та розробити заходи щодо усунення виявлених недоліків, включивши їх до Галузевої програми поліпшення обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2009 рік.

4. Державній адміністрації автомобільного транспорту (Сергієнко Л.Г.) забезпечити до 15.12.2008 внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 № 176, у частині надання транспортних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями та створення відповідних служб їх обслуговування.

5. Державній авіаційній адміністрації (Давидов О.М.) забезпечити до 15.12.2008 внесення змін до Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу, затверджених наказом Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 14.03.2006 № 187, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.06.2006 за № 706/12580, у частині надання транспортних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями та створення відповідних служб їх обслуговування.

6. ДП "Харківський метрополітен" (Броншпак Г.К.) забезпечити до 15.12.2008 внесення змін до Правил користування Харківським метрополітеном, затверджених наказом Міністерства транспорту Українивід 10.08.2004 № 712, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.08.2004 за № 1029/9628, у частині надання транспортних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями та створення відповідних служб їх обслуговування.

7. ДП "Дніпропетровський метрополітен" (Сітонін В.І.) забезпечити до 15.12.2008 внесення змін до Правил користування Дніпропетровським метрополітеном, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 22.12.2004 № 1119, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.01.2005 за № 16/10296, у частині надання транспортних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями та створення відповідних служб їх обслуговування.

8. Департаменту безпеки у галузі (Гержод Ю.В.) підготувати в тижневий строк звернення до громадських організацій інвалідів щодо надання ними рекомендацій та пропозицій у частині надання транспортних послуг (окремо за видами транспорту) та послуг поштового зв'язку особам з обмеженими фізичними можливостями, для подальшого врахування їх при розробці відповідних заходів.

9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Шевченка В.В.

Міністр                                            Йосип Вінський

Додаток 1

до наказу Міністерства
транспорту та зв'язку України
від "_____"_____2008 №_________

Заходи, які рекомендується включати до галузевих програм поліпшення обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями на об'єктах транспорту та зв'язку

І. Загальні положення

1.1. Облаштування вокзалів, станцій та перонів пандусами, спеціальними поручнями, ліфтами, ескалаторами, переходами, пішохідними доріжками з похилими з'їздами та виїздами тощо.

1.2. Виділення та облаштування у вокзальних комплексах, аеропортах залів (зон) чекання та відпочинку для людей з інвалідністю та пасажирів з дітьми, камер схову, туалетних кімнат тощо.

1.3. Установлення таксофонів, кнопок виклику персоналу тощо на зручній висоті для користування особами з обмеженими фізичними можливостями (на колясках).

1.4. Облаштування вокзальних комплексів, аеропортів, станцій метрополітенів, транспортних засобівголосовими пристроями з метою створення безпечних умов для руху людей з вадами зору.

1.5. Оснащення спеціальними піднімальними пристроями (підйомниками, трапами) вокзалів та станцій для полегшення доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до транспортних засобів.

1.6. Навчання персоналу, який обслуговує осіб з обмеженими фізичними можливостями.

1.7. Проведення періодичних обстежень вокзалів, станцій, аеропортів, автостанцій, метрополітенів, морських та річкових портів, пристаней, пасажирських платформ, зупинок громадського транспорту, пішохідних переходів, поштамтів та відділень зв'язку тощо щодо стану безперешкодного доступу до них осіб, обмежених у пересуванні, та, у разі потреби, вжиття заходів для усунення виявлених недоліків.

1.8. Удосконалення галузевих нормативно-правових актів з питань надання транспортних послуг та послуг зв'язку особам з обмеженими фізичними можливостями.

ІІ. У галузі залізничного транспорту

2.1. Придбання пасажирських вагонів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, спеціалізованих колясок для самостійного пересування, для пересування за допомогою сторонніх осіб, для переміщення у вагоні.

2.2. Облаштування вокзалів, станцій інформаційними та технологічними засобами (піктограмами, інформаційними щитами, електронними табло тощо).

2.3. Розташування квиткових кас, автовідповідачів відповідно до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями.

2.4. Облаштування перонів рельєфними обмежувальними смугами з метою створення безпечних умов для руху людей з вадами зору.

2.5. Нанесення на підлозі вокзалів спеціальних контрастних позначень з метою створення безпечних умов для руху людей з вадами зору.

ІІІ. У галузі авіаційного транспорту

3.1. Придбання спецмашин "Амбуліфт", спеціалізованих колясок для самостійного пересування, для пересування за допомогою сторонніх осіб у салоні повітряних суден.

3.2. Облаштування аеропортів інформаційними та технологічними засобами (піктограмами, інформаційними щитами, електронними табло тощо).

3.3. Розташування квиткових кас, кабін паспортного контролю відповідно до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями.

3.4. Нанесення на підлозі спеціальних контрастних позначень для осіб з вадами зору.

ІV. У галузі автомобільного транспорту

4.1. Облаштування автовокзалів, автостанцій інформаційними та технологічними засобами (піктограмами, інформаційними щитами, електронними табло тощо).

4.2. Розташування квиткових кас, автовідповідачів відповідно до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями.

V. У сфері дорожнього господарства

5.1. Облаштування пішохідних переходів пологим з'їздом та виїздом, напрямними огородженнями та спеціальними звуковими сигналами світлофорів.

5.2. Обладнання майданчиків для зупинки автотранспорту і автобусів "втопленим" бордюром та встановлення пологих з'їздів та виїздів.

5.3. Будівництво в'їзних пандусів на пішохідних мостах, поєднання тротуарів з проїзною частиною.

Директор Департаменту езпеки у галузі Ю.В. Гержод

ГАЛУЗЕВА ПРОГРАМА

поліпшення обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями

на об'єктах __________________________________________на 2009 рік

 

 

 

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро