ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ ТА ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 5 вересня 2001 року N 175

Про заходи щодо виконання завдань Національної програми професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими можливостями на 2001 - 2005 роки

На виконання завдань Національної програми професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими можливостями на 2001 - 2005 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 липня 2001 року N 519/2001, наказую:

1. Управлінню містобудівної політики (А. Економов), місцевим органам містобудування та архітектури в межах повноважень, визначених чинним законодавством, забезпечувати дотримання нормативних вимог щодо потреб інвалідів і маломобільних груп населення під час розроблення відповідної містобудівної документації, організації її експертизи та надання АПЗ на проектування об'єктів архітектури.

2. Управлінню архітектурно-будівельних систем та інженерного обладнання будинків і споруд (Л. Муляр) забезпечити розроблення і введення в дію у 2003 році ДБН "Заклади соціального захисту населення" та коригування посібника з проектування середовища життєдіяльності маломобільних груп населення у 2002 році.

3. Державній архітектурно-будівельній інспекції України (В. Папка), місцевим інспекціям архітектурно-будівельного контролю заборонити прийняття в експлуатацію об'єктів житлово-цивільного призначення, в яких не виконані заходи щодо безперешкодного доступу інвалідів до зазначених об'єктів, передбачені чинними будівельними нормами.

4. Відділу нормативно-правового забезпечення експлуатації міського електротранспорту (М. Тарапата) забезпечити у 2002 - 2005 рр. виконання робіт, пов'язаних із здійсненням Комітетом функцій генерального замовника тролейбусів із низьким рівнем підлоги.

5. Відділу кадрів, спецроботи та юридичного забезпечення (В. Купчук), Академії житлово-комунального господарства, будівельним корпораціям, у підпорядкуванні яких знаходяться вищі та професіонально-технічні навчальні заклади, протягом 2002 - 2005 років, відповідно до попиту регіональних ринків праці, збільшити кількість спеціальних груп для осіб з обмеженими фізичними можливостями для навчання їх конкурентоспроможним професіям з урахуванням особливих потреб таких осіб.

6. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника Голови Комітету В. Присяжнюка.

Голова Комітету В. ЧЕРЕП

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро