КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

від 9 листопада 2011р. N 1146

Про заходи, пов'язані із задоволенням потреб осіб з інвалідністю, зокрема під час підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити план заходів, пов'язаних із задоволенням потреб осіб з інвалідністю, зокрема під час підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, що додається.

2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ

Інд. 26

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 листопада 2011 р. N 1146

ПЛАН ЗАХОДІВ,

пов'язаних із задоволенням потреб осіб з інвалідністю, зокрема під час підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні

1. Створити на головній сторінці веб-сайту інформаційного центру "Україна - 2012" Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" розділ "Врахування потреб осіб з інвалідністю" та забезпечити розміщення у ньому інформаційних, фото- та відеоматеріалів з відповідної тематики.

Укрінформ, Держкомтелерадіо.
До 1 січня 2012 року.

2. Розробити та затвердити основи етики спілкування з особами з інвалідністю, порядок супроводження таких осіб та інших маломобільних груп населення, перелік жестів дактильно-жестової мови, рекомендованих для обов'язкового вивчення стюардами, волонтерами, працівниками сфери обслуговування, транспорту, медичними працівниками та працівниками правоохоронних органів.

МОНмолодьспорт, Національна
академія педагогічних наук,
Укрєвроінфрапроект, МОЗ,
Мінінфраструктури, МНС, МВС,
Мінсоцполітики, Мінкультури,
Держспоживінспекція за
участю громадських
організацій інвалідів.
До 1 січня 2012 року.

3. Забезпечити відповідно до компетенції створення на пунктах пропуску через державний кордон максимально зручних умов для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення згідно з вимогами ДБН В.2.2-17:2006 "Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення".

Мінінфраструктури,
Держмитслужба, Рада
міністрів Автономної
Республіки Крим, обласні,
Київська та Севастопольська
міські держадміністрації.
Постійно.

4. Внести зміни до:

1) Типової програми підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, діяльність яких пов'язана з наданням послуг пасажирського автомобільного транспорту, затвердженої наказом Мінтрансу та Міносвіти від 7 травня 1998 р. N 172/244, та інших відповідних актів щодо деталізації правил обслуговування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення з використанням відповідних транспортних засобів.

Мінінфраструктури,
МОНмолодьспорт,
Укртрансінспекція за участю
громадських організацій
інвалідів.
До 1 січня 2013 року;

2) Правил користування Харківським метрополітеном, затверджених наказом Мінтрансу від 10 серпня 2004 р. N 712, та Правил користування Дніпропетровським метрополітеном, затверджених наказом Мінтрансзв'язку від 22 грудня 2004 р. N 1119, щодо деталізації правил обслуговування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення з використанням зазначених метрополітенів.

Мінінфраструктури,
Укртрансінспекція за участю
громадських організацій
інвалідів.
До 1 січня 2012 року;

3) Типових положень про професійно-технічні та вищі навчальні заклади, їх гуртожитки і відокремлені підрозділи щодо пристосування їх будівель та приміщень до потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

МОНмолодьспорт за участю
громадських організацій
інвалідів.
До 1 січня 2012 року;

4) Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених наказом МОЗ від 2 лютого 2011 р. N 49, щодо відмови у наданні ліцензії у разі, коли будівля відповідного закладу та його приміщення не пристосовані для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

МОЗ за участю громадських
організацій інвалідів.
До 1 січня 2012 року;

5) усіх типових положень про заклади охорони здоров'я щодо пристосування їх будівель та приміщень для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

МОЗ за участю громадських
організацій інвалідів.
До 1 січня 2012 року.

5. Утворити робочі групи за участю представників громадських організацій інвалідів, у тому числі членів місцевих комітетів доступності, з метою вироблення спільних дій щодо створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема проведення моніторингу об'єктів будівництва, що споруджуються в рамках підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, налагодження партнерських відносин з відповідальними за виконання завдань і заходів Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2010 р. N 357 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 39, ст. 1297), інформування їх про потреби та можливості осіб з інвалідністю, а також залучення підприємств громадських організацій інвалідів до виконання завдань і заходів зазначеної Програми.

Київська міська
держадміністрація,
Харківська, Донецька та
Львівська обласні
держадміністрації за участю
органів місцевого
самоврядування мм. Києва,
Харкова, Донецька і Львова,
Укрєвроінфрапроект.
Протягом місяця.

6. Забезпечити виконання робіт з пониження бортового каменю на вулицях, дорогах (краю проїзної частини, укріпленої смуги узбіччя) в місцях перетину пішохідних шляхів (тротуарів) та із дорогами для проїзду автотранспортних засобів (до 2,5 сантиметра), встановлення бортового каменю на зупинках на рівні підлоги транспортного засобу загального користування та звукових сигналів на світлофорах згідно із затвердженими відповідними планами-графіками.

Рада міністрів Автономної
Республіки Крим, обласні,
Київська та Севастопольська
міські держадміністрації за
участю органів місцевого
самоврядування, Укравтодор.
До 1 травня 2012 року.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 листопада 2011 р. N 1146

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

1. Розділ "Очікувані результати, ефективність Програми" Державної цільової програми реформування залізничного транспорту на 2010-2019 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2009 р. N 1390 (Офіційний вісник України, 2009 р., N 101, ст. 3523), в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. N 1106, доповнити абзацом такого змісту:

"зробити доступними рухомий склад та об'єкти залізничного транспорту для осіб з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення.".

2. Абзац третій розділу "Завдання і заходи" Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2010 р. N 357 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 39, ст. 1297), викласти в такій редакції:

"Під час виконання завдань і заходів, передбачених Програмою, відповідальні за їх виконання враховують потреби осіб з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату, для чого залучають, зокрема, громадські організації інвалідів та їх підприємства.".

3. Пункт 7 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 2011 р. N 52 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 6, ст. 286, N 20, ст. 822, N 35, ст. 1436), доповнити абзацом такого змісту:

"Під час планування зазначених робіт обов'язково враховується потреба у виконанні робіт з пониження бортового каменю на вулиці, дорозі (краю проїзної частини, укріпленої смуги узбіччя) в місцях перетину пішохідних шляхів (тротуарів) та з дорогами для проїзду автотранспортних засобів, установлення бортового каменю на зупинках на рівні підлоги транспортних засобів загального користування, облаштування пішохідних переходів (підземних, наземних і надземних) з урахуванням потреб осіб з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних, та встановлення звукових сигналів на світлофорах.".

4. Пункт 4 Порядку використання у 2011 році коштів для здійснення м. Києвом функцій столиці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2011 р. N 45 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 6, ст. 279, N 45, ст. 1858, N 47, ст. 1913, N 51, ст. 2018, N 68, ст. 2609), після підпункту 28 доповнити абзацом такого змісту:

"Під час планування зазначених робіт обов'язково враховуються потреби осіб з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення відповідно до встановлених нормативів.".

5. Пункт 11 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 січня 2011 р. N 97 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 11, ст. 487, N 73, ст. 2732), доповнити абзацом такого змісту:

"Під час планування зазначених робіт обов'язково враховуються потреби осіб з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення відповідно до встановлених нормативів.".

6. Абзац другий пункту 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству культури за деякими програмами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 2011 р. N 247 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 20, ст. 825), після слів "зміцнення матеріально-технічної бази національних театрів" доповнити словами ", створення умов для безперешкодного доступу до них осіб з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення, зокрема всередині приміщень".

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро