КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 2 квітня 2008 р. N 568-р
Київ

Про заходи з надання транспортних
послуг інвалідам та дітям-інвалідам,
обмеженим у пересуванні

1. Мінтрансзв'язку, Мінпраці, Мінрегіонбуду, МОЗ, МОН, Мінпромполітики, Мінфіну, Мінекономіки, Мінжитлокомунгоспу подати Кабінетові Міністрів України протягом трьох місяців узгоджені пропозиції щодо вдосконалення законодавства з питань надання транспортних послуг інвалідам та дітям-інвалідам, обмеженим у пересуванні (далі – інваліди).

2. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям разом з органами місцевого самоврядування провести протягом трьох місяців обстеження вокзалів, станцій, аеропортів, автостанцій, метрополітенів, морських та річкових портів, пристаней, пасажирських платформ, зупинок громадського транспорту, пішохідних переходів на відповідність їх будівельним нормам для забезпечення належного рівня обслуговування інвалідів та у разі потреби вжити заходів для усунення виявлених недоліків.

3. Мінтрансзв'язку, Мінжитлокомунгоспу, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям разом з органами місцевого самоврядування вжити до 1 січня 2015 р. заходів для оснащення кожного автобусного, трамвайного та тролейбусного маршруту як мінімум одним транспортним засобом, пристосованим для перевезення інвалідів.

Під час закупівлі транспортних засобів, у тому числі автобусів для перевезення учнів у сільській місцевості, забезпечити придбання транспортних засобів, пристосованих для перевезення інвалідів.

4. Мінтрансзв'язку подати в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України узгоджений проект нормативно-правового акта стосовно вдосконалення порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, передбачивши, зокрема, що під час визначення переможця конкурсу перевага надається учаснику, який має транспортні засоби, пристосовані для перевезення інвалідів.

5. Мінрегіонбуду, Укравтодору, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям забезпечити будівництво доріг, вулиць, тротуарів, пішохідних переходів з урахуванням потреб інвалідів.

6. Головним розпорядникам бюджетних коштів здійснювати передбачені цим розпорядженням заходи у межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік.

Прем'єр-міністр України

Ю.ТИМОШЕНКО

Інд. 21

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро