Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Методичні рекомендації щодо облаштування інклюзивних лікарняних палат. Функціональність, комфорт і безпека

Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України (НАІУ) підготовлені методичні рекомендації типових рішень облаштування інклюзивних лікарняних палат, які можна використовувати при реконструкції, відновленні, будівництві нових закладів охорони здоров’я.

 

НАІУ протягом багатьох років працює над питаннями  доступності   медичних закладів для людей з інвалідністю:  питання законодавчо-нормативних документів, ДБН,  навчанням фахівців,  розробка посібників, формування інклюзивної політики  та ін.

Протягом років практичної роботи в Національній Асамблеї людей з інвалідністю України склався підхід  до питань доступності, який ґрунтується на Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, міжнародних стандартах у сфері охорони здоров’я, чинних нормативних документах. Доступність – стосується усіх , враховує людське різноманіття,  покращує якість послуг, умови роботи персоналу, забезпечує функціональність закладу для  пацієнтів з різними порушеннями,  комфорт і безпеку та ін.

В цьому році НАІУ продовжуючи багаторічну роботу  в цій сфері, розпочала  реалізацію  програми , яка стосується доступності облаштування інклюзивних лікарняних палат для усіх пацієнтів,  у тому числі з інвалідністю.

На допомогу адміністраціям закладів, фахівцям будівельної сфери, посадовим особам підготовлені методичні рекомендації типових рішень облаштування лікарняних палат, які можна використовувати при реконструкції,  відновленні, будівництві нових закладів охорони здоров’я.

Завантажити Методичні рекомендації  можна за посиланням.

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро