Альтернативний звіт громадських організацій щодо виконання Конвенції ООН про права людей з інвалідністю

Українські громадські організації створили альтернативний звіт щодо виконання Україною Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

Після успішної ратифікації Верховною Радою України, з 6 березня 2010 року в Україні вступила в силу Конвенція ООН про права інвалідів. Це означає, що у людей з функціональними порушеннями в Україні з’явився шанс на більшу активний захист їхніх прав зі сторони держави. Незважаючи на успіх, який був досягнутий завдяки адвокасі кампанії, що була організована громадськими організаціями людей з інвалідністю України, необхідним постало питання про контроль за виконанням даної Конвенції.

Національна Асамблея інвалідів України у 2010 році ініціювала створення Експертної Ради громадських організацій з підготовки Альтернативного звіту до Комітету ООН з прав людей з інвалідністю. До неї увійшли організації, які працюють у сфері захисту прав людей з інвалідністю, орієнтуються у відповідних проблемах і захотіли об’єднати свої зусилля у спільній справі – захисті прав людей з інвалідністю.

Результатом спільних дій Експертної Ради став цей документ. У звіті наводяться дані як про дотримання прав жінок та дітей, так і можливості зазначених груп осіб у питанні доступності та соціальної рівності. Метою цього звіту є допомога у внесенні ясності у питання дотримання прав людей з інвалідністю в Україні і створення основи для чіткого визначення подальших кроків, стратегій, програм, для включення людей з інвалідністю до всіх сфер життєдіяльності.

20 квітня 2015 року в м. Женева  в Комітеті ООН відбулося представлення Альтернативних звітів громадських організацій людей з інвалідністю.

Завантажити звіт у PDF-форматі.

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро