Майстер-клас «Універсальний дизайн в архітектурі: конкурентна перевага для забудовників»
27 березня 2015 року в рамках міжнародної будівельної виставки InterBuildExpo2015 відбувся майстер-клас «Універсальний дизайн в архітектурі: конкурентна перевага для забудовників». Захід пройшов за сприянням будівельної спільноти «Ukrainian Building Community» та Спільної Програми ПРООН, ЮНІСЕФ, ВООЗ, МОП, НАІУ та Мінсоцполітики «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні».
Доповідачем виступив Володимир Азін, спеціаліст з питань доступності та універсального дизайну ВГО «Національна асамблея інвалідів України» і виконавчий директор ВГО «Група активної реабілітації».
Під час майстер-класу Володимир подав детальну інформацію про сім принципів універсального дизайну (рівність і доступність використання; гнучкість використання; простота і інтуїтивність використання; доступно викладена інформація; терпимість до помилок; малі фізичні зусилля; наявність необхідного розміру, місця, простору), а також презентував конкретні приклади та архітектурні рішення застосування універсального дизайну. Володимир також провів аналіз закордонних та українських об’єктів, які відповідають критеріям універсального дизайну. Учасники заходу мали дискусію щодо того, яким чином принципи універсального дизайну відрізняються від доступності, а також про те, як будівельний бізнес може використовувати концепцію універсального дизайну в якості маркетингової стратегії та конкурентної переваги.
«Ідея універсального дизайну передбачає створення архітектурного середовища, яке було б доступно кожному з нас. Згідно статистики Київського департаменту архітектури та будівництва 55% жителів м. Києва кожен день стикаються з проблемами недоступності архітектурного середовища. Універсальний дизайн допомагає людям з різними потребами відчувати себе комфортно під час користування об’єктами, будівлями, виробами тощо. Універсальний дизайн уможливлює або підвищує мобільність людей. Це особливо стосується батьків з дитячими візочками, осіб похилого віку, з тимчасовими травмуваннями, вагітних жінок, людей з інвалідністю, пасажирів з валізами на колесищах та ін.», – підкреслив Володимир.
У заході взяли участь більше 25 осіб, серед яких – архітектори, проектувальники, проектні менеджери. Усього на виставці протягом 25-28 березня 2015 року побувало більше 22 тис. осіб.
Організатори InterBuildExpo2015 провели для відвідувачів виставки 7 заходів, одним з яких і був даний майстер-клас, із загальною аудиторією більше ніж 300 осіб.
За участі Спільної Програми ПРООН, ЮНІСЕФ, ВООЗ, МОП, НАІУ та Мінсоцполітики «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні» під час проведення виставки було також розповсюджено буклети «Універсальний дизайн: практичні поради для кожного» і книги «Чому доступність є важливою?».