Оприлюднено інформацію для подання в Комітет ООН з прав людей з інвалідністю

Міністерство соціальної політики України оприлюднило на своєму офіційному сайті інформацію, яка готується для подання в Комітет ООН з прав людей з інвалідністю, згідно Переліку питань стосовно першої доповіді України CRPD/C/UKR/Q/1.

Національна Асамблея інвалідів України звернулась до Мінсоцполітики з проханням  оприлюднити інформацію на сайті Міністерства, яка подається в Комітет ООН з прав людей з інвалідністю та провести круглий стіл з міністерствами та відомствами, які були залученні до підготовки інформації до Комітету ООН та за участі громадських організацій людей інвалідністю, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю з метою висвітлення вищезазначеної інформації.

Нагадуємо, що згідно статті 35 Конвенції ООН про права інвалідів (далі - КПІ), у 2012 році Уряд України подав національний звіт до Комітету ООН з прав людей з інвалідністю (далі – Комітет ООН), який мав містити інформацію про досягнутий прогрес з часу ратифікації Конвенції та перешкоди, з якими держава стикається в реалізації своїх зобов'язань.

Відповідно до процедури подання звіту, до Уряду України надійшли додаткові питання щодо реалізації відповідних статей КПІ.

Відповідно до статті 4, 33, 36 даної міжнародної угоди, інформація  щодо виконання КПІ та становища осіб з інвалідністю має бути надана державою для  широко розповсюдження серед громадськості та обговорена за участі осіб з інвалідністю та організацій, які представляють їх інтереси.

Запрошуємо до обговорення громадські організації.

Відповідь України на додаткові запитання Комітету ООН з прав інвалідів

Прес-служба НАІУ

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро