Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Створення доступності інфраструктури для осіб з інвалідністю – спільне завдання центральної та місцевої влади, - Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев

Безбар’єрність – ознака цивілізованого суспільства і завдяки оновленому містобудівному законодавству Україна суттєво просунулася в цьому напрямку. Про це сказав Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев 16 травня під час засідання Громадської ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції України.

«Сьогодні при введені об’єктів в експлуатацію Держархбудінспекція не просто реєструє документи, а має повноваження перевіряти їх на якість та безпечність, доступність та зручність інфраструктури для людей з інвалідністю. Якщо ці вимоги не дотримані, об’єкт не буде прийнятий в експлуатацію. І це наша принципова позиція», - наголосив Олексій Кудрявцев.

На актуальності питання доступності об’єктів транспортної, соціальної, медичної інфраструктури в регіонах наголосив і Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України Валерій Сушкевич.

«В результаті реформ, у тому числі в рамках децентралізації, в регіонах з’явилися значні кошти, які місцевими органами влади не завжди оперативно використовуються, а коли використовуються, то подекуди, замість забезпечення універсального дизайну, на об’єктах створюються нові бар’єри для людей з інвалідністю», - зазначив він.

На його думку, зміни в законодавстві, що відбулися з приводу децентралізації повноважень держархбудконтролю, потребують певного перегляду та вдосконалення: «Місцеві органи, яким передано повноваження держархбудконтролю, ще слабкі в адмініструванні інспекційної роботи. Внаслідок цього вони особливо в питаннях, які стосуються людей з інвалідністю, допускають непрофесійні рішення або взагалі бездіють. При цьому вони важко дослухаються до рішень Уряду та Держархбудінспекції, а все вирішують самі та не завжди відповідно до чинного законодавства».

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю також звернувся до членів Громадської ради вносити свої пропозиції та зауваження до проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку сприяння проведенню громадської експертизи архітектурної доступності будівель і приміщень, в яких здійснюють (здійснюватимуть) свою діяльність та надання послуг населенню бюджетні установи, та прилеглої до них території».

Наостанок Валерій Сушкевич подякував дорадчому органу Держархбудінспекції за роботу: «Ви забезпечили комунікацію громадянського суспільства України в сфері прав людей з інвалідністю і такої важливої інституції як ДАБІ».

«Громадська рада завжди була тим органом, який бачить проблеми будівельної галузі з боку та допомагає Держархбудінспекції вирішувати їх оперативно та ефективно. Разом ми створюємо той простір і те бачення Державної архітектурно-будівельної інспекції України, яке є сьогодні, а саме – адміністративно-консультативного органу, що працює для людей і з людьми», - підсумував Голова Держархбудінспекції.

Урядовий портал

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро