7 типових помилок при проектуванні медичних закладів: UD-HUB на міжнародному симпозіумі в Мілані
Про сім типових помилок дизайнерів та архітекторів при проектуванні медичних закладів розповіла Олена Іванова, експертка з УД під час першого Європейського симпозіуму "Дизайн лікарень та охорона здоров'я в містах. Глобальні перспективи та особливості місцевої архітектури в сфері охорони здоров'я". Симпозіум пройшов 28-31 березня 2019 року в Мілані.
1. Білі монотонні простори, що ускладнюють орієнтацію та самопочуття відвідувачів.
2. Навпаки, занадто яскраві, переобтяжені деталями інтер'єри, зазвичай у дитячих куточках чи клініках, які провокують гіперактивність у дітей, підвищення нервового збудження, особливо у людей з психічними порушеннями, зокрема аутичного спектру.
3. Багато скляних прозорих елементів, які погано видно і тому вони є небезпечними не тільки для людей з порушеннями зору, але й неуважних відвідувачів та персоналу.
4. "Недружні" інтер'єри з високими стійками рецепції, браком зручних місць для очікування, вузькими темними коридорами чи навпаки великими відкритими просторами та довгими неосяжними коридорами.
5. "Недружні" інформація, що подається дрібним шрифтом та не у контрастному співвідношенні кольорів, тому є малочитабельною; не дублюється в альтернативних форматах - шрифтом Брайля, піктограмами, звуковими та світловими сповіщеннями, в електронному форматі.
6. Незрозумілі "дизайнерські", "креативні" позначки функціональних зон та приміщень, що не завжди розуміються відвідувачами.
7. Незрозуміла навігація - розташування та призначення зон та приміщень. Відсутність вказівників напрямів руху, розташування та призначення зон та приміщень.
Більше інформації щодо дизайну медичних закладів за принципами УД можна знайти у посібнику "Універсальний дизайн в закладах охорони здоров'я".