7 типових помилок при проектуванні медичних закладів: UD-HUB на міжнародному симпозіумі в Мілані

Про сім типових помилок дизайнерів та архітекторів при проектуванні медичних закладів  розповіла Олена Іванова, експертка з УД під час першого Європейського симпозіуму "Дизайн лікарень та охорона здоров'я в містах. Глобальні перспективи та особливості місцевої архітектури в сфері охорони здоров'я". Симпозіум пройшов 28-31 березня 2019 року в Мілані. 

1. Білі монотонні простори, що ускладнюють орієнтацію та самопочуття відвідувачів.

2. Навпаки, занадто яскраві, переобтяжені деталями інтер'єри, зазвичай  у дитячих куточках чи клініках, які провокують гіперактивність у дітей, підвищення нервового збудження, особливо у людей з психічними порушеннями, зокрема аутичного спектру.

3. Багато скляних прозорих елементів, які погано видно і тому вони є небезпечними не тільки для людей з порушеннями зору, але й неуважних відвідувачів та персоналу.

4. "Недружні" інтер'єри з високими стійками рецепції, браком зручних місць для очікування,  вузькими темними коридорами чи навпаки великими відкритими просторами та довгими неосяжними коридорами.

5. "Недружні" інформація, що подається дрібним шрифтом та не у контрастному співвідношенні кольорів, тому є малочитабельною; не дублюється в альтернативних форматах - шрифтом Брайля, піктограмами, звуковими та світловими сповіщеннями, в електронному форматі.

6. Незрозумілі "дизайнерські", "креативні" позначки функціональних зон та приміщень, що не завжди розуміються відвідувачами.  

7. Незрозуміла навігація - розташування та призначення зон та приміщень. Відсутність вказівників напрямів руху, розташування та призначення зон та приміщень. 

 

 

Більше інформації щодо дизайну медичних закладів за принципами УД можна знайти у посібнику "Універсальний дизайн в закладах охорони здоров'я".  

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро