Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

7 типових помилок при проектуванні медичних закладів: UD-HUB на міжнародному симпозіумі в Мілані

Про сім типових помилок дизайнерів та архітекторів при проектуванні медичних закладів  розповіла Олена Іванова, експертка з УД під час першого Європейського симпозіуму "Дизайн лікарень та охорона здоров'я в містах. Глобальні перспективи та особливості місцевої архітектури в сфері охорони здоров'я". Симпозіум пройшов 28-31 березня 2019 року в Мілані. 

1. Білі монотонні простори, що ускладнюють орієнтацію та самопочуття відвідувачів.

2. Навпаки, занадто яскраві, переобтяжені деталями інтер'єри, зазвичай  у дитячих куточках чи клініках, які провокують гіперактивність у дітей, підвищення нервового збудження, особливо у людей з психічними порушеннями, зокрема аутичного спектру.

3. Багато скляних прозорих елементів, які погано видно і тому вони є небезпечними не тільки для людей з порушеннями зору, але й неуважних відвідувачів та персоналу.

4. "Недружні" інтер'єри з високими стійками рецепції, браком зручних місць для очікування,  вузькими темними коридорами чи навпаки великими відкритими просторами та довгими неосяжними коридорами.

5. "Недружні" інформація, що подається дрібним шрифтом та не у контрастному співвідношенні кольорів, тому є малочитабельною; не дублюється в альтернативних форматах - шрифтом Брайля, піктограмами, звуковими та світловими сповіщеннями, в електронному форматі.

6. Незрозумілі "дизайнерські", "креативні" позначки функціональних зон та приміщень, що не завжди розуміються відвідувачами.  

7. Незрозуміла навігація - розташування та призначення зон та приміщень. Відсутність вказівників напрямів руху, розташування та призначення зон та приміщень. 

 

 

Більше інформації щодо дизайну медичних закладів за принципами УД можна знайти у посібнику "Універсальний дизайн в закладах охорони здоров'я".  

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро