Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Всі медичні заклади в Україні мають обов’язково стати інклюзивними – Парцхаладзе

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування закладів охорони здоров’я. Зокрема, пропонує привести у відповідність застарілі норми ДБН, щоб всі нові та реконструйовані лікарні, клініки та поліклініки, медамбулаторії, лабораторії та інші медичні заклади мали обов’язковий безперешкодний доступ для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Напевно майже 90% медичних закладів в Україні не мають доступного безбар’єрного доступу для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення — людей похилого віку, вагітних жінок, людей з післяопераційним станом здоров’я. Це стосується і лікарень, і поліклінік, і лабораторій, та інших закладів. Це кричуще і недопустимо. Зараз ми активно працюємо над оновленням будівельних норм щодо медичних закладів в Україні, що є дуже застарілими. І норма щодо обов‘язкового створення інклюзивного простору в медичних закладах є однією з найактуальніших та найсуттєвіших”, — зазначив він.

Парцхаладзе наголосив, що найголовніше, що мають передбачати нові норми щодо проектування медичних закладів — обов’язковий і повсюдний безбар’єрний простір — вхід/вихід, пересування по поверхах, доступ до палат та всіх необхідних приміщень, лабораторій, аптек, універсальні туалети, доступні парковки” — підкреслив він.

Сьогодні навіть у Києві більшість лікарень є недоступними або не в повній мірі доступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення, в них немає безпечних та правильних пандусів, санвузлів, справних ліфтів з широкими дверима, скрізь сходи та пороги.

ДБН В.2.2-10-2001 “Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я” поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків і споруд усіх типів закладів охорони здоров’я незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності, а також приміщень медичного призначення, вбудованих чи таких, що входять до складу інших типів будинків.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Всі медичні заклади в Україні мають обов’язково стати інклюзивними – Парцхаладзе

Мінрегіонбуд України

 

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро