Всі медичні заклади в Україні мають обов’язково стати інклюзивними – Парцхаладзе
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування закладів охорони здоров’я. Зокрема, пропонує привести у відповідність застарілі норми ДБН, щоб всі нові та реконструйовані лікарні, клініки та поліклініки, медамбулаторії, лабораторії та інші медичні заклади мали обов’язковий безперешкодний доступ для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.
Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
“Напевно майже 90% медичних закладів в Україні не мають доступного безбар’єрного доступу для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення — людей похилого віку, вагітних жінок, людей з післяопераційним станом здоров’я. Це стосується і лікарень, і поліклінік, і лабораторій, та інших закладів. Це кричуще і недопустимо. Зараз ми активно працюємо над оновленням будівельних норм щодо медичних закладів в Україні, що є дуже застарілими. І норма щодо обов‘язкового створення інклюзивного простору в медичних закладах є однією з найактуальніших та найсуттєвіших”, — зазначив він.
Парцхаладзе наголосив, що найголовніше, що мають передбачати нові норми щодо проектування медичних закладів — обов’язковий і повсюдний безбар’єрний простір — вхід/вихід, пересування по поверхах, доступ до палат та всіх необхідних приміщень, лабораторій, аптек, універсальні туалети, доступні парковки” — підкреслив він.
Сьогодні навіть у Києві більшість лікарень є недоступними або не в повній мірі доступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення, в них немає безпечних та правильних пандусів, санвузлів, справних ліфтів з широкими дверима, скрізь сходи та пороги.
ДБН В.2.2-10-2001 “Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я” поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків і споруд усіх типів закладів охорони здоров’я незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності, а також приміщень медичного призначення, вбудованих чи таких, що входять до складу інших типів будинків.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.