Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Лави у парках мають бути зручними для всіх і проектуватися зі спинкою та поручнями – пропозиція змін у будівельні норми

Мінрегіон продовжує оновлювати державні будівельні норми щодо благоустрою. Зокрема, наразі розглядається пропозиція – розміщувати не менше половини лавочок у нових або реконструйованих парках, скверах та інших зелених зонах з обов’язковими спинками та поручнями.

Це необхідно робити для зручності маломобільних груп населення, зокрема, людей з інвалідністю та людей похилого віку.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Отримали ще одну ідею змін у державні будівельні норми – проектувати не менше 50% лавочок у парках обов’язково зі спинками і поручнями. Здавалося б, така незначна зміна, але ж скільки від неї буде зручності для людей з інвалідністю, людей похилого віку та інших маломобільних груп населення. У влаштуванні комфортного простору в парках треба думати про кожного», — сказав він.

Парцхаладзе також наголосив на важливості дотримання під час проектування нових і реконструкції існуючих парків, скверів та інших зелених зон нових державних будівельних норм щодо інклюзивності –  ДБН «Інклюзивність будівель і споруд». Вони діють з 1 квітня цього року. «Зручні пішохідні доріжки, пологі схили та безпечні правильні пандуси у парках, доступні туалети, обов’язково зі сповивальними столиками. Все це вже обов’язкове до виконання. І проектувальники мають цього дотримуватися», — підкреслив заступник Міністра.

Довідково.

ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» встановлює вимоги щодо нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою незалежно від їх підпорядкування та форми власності. Це парки (гідро-, луго-, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, зупинки та споруди міського громадського транспорту, майданчики для паркування; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території підприємств; водоохоронні зони та прибережні захисні смуги в межах населених пунктів.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

 

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро