Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей

Виборчі дільниці Дніпропетровщини недоступні для маломобільних людей. Про це заявляє Громадянська мережа «Опора». З перевірених організацією 30 дільниць в області жодна не є доступною. Серед головних перешкод — бар'єри на шляху до будівель, відсутність пандусів та ліфтів.

Репортаж Суспільного.

Тетяна Шелюг намагається потрапити до виборчої дільниці, що у гуртожитку №1 Дніпропетровського національного університету.

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей (репортаж)Фото: Суспільне. Дніпро

Тетяна Шелюг, Дніпро, 18 вересня 2020 року

«Я жодним чином не потраплю. Якщо я буду сама стрибати на ці пороги, я просто перевернусь назад. Це небезпечно для життя», – каже жінка.

Тетяна голосувати на виборах завжди ходить разом зі своїми родичами, котрі допомагають їй потрапити до виборчої дільниці. Поблизу будівель, у яких вони розташовані, немає парковок: машину доводиться залишати у віддаленому місці і їхати на візку через бордюри та ями на тротуарах. Самі ж виборчі дільниці не облаштовані пандусами, розповідає Тетяна.

«Якщо ми їхали на саму виборчу дільницю, то, звичайно, з нами хтось йшов. Тому що, наприклад, більшість шкіл не мають пандусів. Тобто забратися неможливо. І у більшості шкіл виборчі дільниці розташовані на другому поверсі. Спуститися до нас не можуть, це не передбачено законом, виборець повинен голосувати там, де сидить комісія», – додає жінка.

Для людей з інвалідністю є можливість голосувати вдома. Заздалегідь необхідно звернутися з відповідною заявою до виборчої дільниці, аби представники комісії виїхали до виборця.

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей (репортаж)Суспільне. Дніпро

Виборча дільниця в Дніпрі

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей (репортаж)Суспільне. Дніпро

"Пандус"

Громадянська мережа «Опора» перевірила на доступність дільниці Дніпропетровщини. За словами представника організації Вадима Головченка, головні перешкоди – відсутність пандусів та бар'єри всередині будівлі.

«Пороги, сходи, вище-нижче у приміщенні, щоб потрапити на виборчу дільницю. Також для маломобільних груп населення відсутні у будівлях вбиральні спеціальні», – повідомив він.

На деяких виборчих дільницях пандуси є, але вони не відповідають нормам, говорить Вадим Головченко. У них невідповідний кут нахилу або відсутні поручні. Таким пандусом облаштована виборча дільниця, що у навчально-виховному комплексі №28.

«Потрапляння на територію не є безбар'єрним. Воно з перешкодами: нерівність асфальту, відсутня тактильна плитка – це є вже перешкодою для певної категорії маломобільних виборців», – зазначив Вадим Головченко.

Усього Громадянська мережа «Опора» перевірила на доступність 30 виборчих дільниць в області. З них, за словами Вадима Головченка, жодну назвати повністю доступною не можна: 15 є малодоступними, і 15 — недоступними.

Джерело

 

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро