Універсальний дизайн - це дизайн предметів, середовища,програм та послуг, покликаний зробити їх максимально можливою мірою придатними для використання для всіх людей без необхідності адаптації чи спеціального дизайну. Універсальний дизайн не виключає допоміжних пристроїв для конкретних груп людей з інвалідністю, де це необхідно.

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей

Виборчі дільниці Дніпропетровщини недоступні для маломобільних людей. Про це заявляє Громадянська мережа «Опора». З перевірених організацією 30 дільниць в області жодна не є доступною. Серед головних перешкод — бар'єри на шляху до будівель, відсутність пандусів та ліфтів.

Репортаж Суспільного.

Тетяна Шелюг намагається потрапити до виборчої дільниці, що у гуртожитку №1 Дніпропетровського національного університету.

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей (репортаж)Фото: Суспільне. Дніпро

Тетяна Шелюг, Дніпро, 18 вересня 2020 року

«Я жодним чином не потраплю. Якщо я буду сама стрибати на ці пороги, я просто перевернусь назад. Це небезпечно для життя», – каже жінка.

Тетяна голосувати на виборах завжди ходить разом зі своїми родичами, котрі допомагають їй потрапити до виборчої дільниці. Поблизу будівель, у яких вони розташовані, немає парковок: машину доводиться залишати у віддаленому місці і їхати на візку через бордюри та ями на тротуарах. Самі ж виборчі дільниці не облаштовані пандусами, розповідає Тетяна.

«Якщо ми їхали на саму виборчу дільницю, то, звичайно, з нами хтось йшов. Тому що, наприклад, більшість шкіл не мають пандусів. Тобто забратися неможливо. І у більшості шкіл виборчі дільниці розташовані на другому поверсі. Спуститися до нас не можуть, це не передбачено законом, виборець повинен голосувати там, де сидить комісія», – додає жінка.

Для людей з інвалідністю є можливість голосувати вдома. Заздалегідь необхідно звернутися з відповідною заявою до виборчої дільниці, аби представники комісії виїхали до виборця.

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей (репортаж)Суспільне. Дніпро

Виборча дільниця в Дніпрі

Вибори на Дніпропетровщині: чи доступні дільниці для маломобільних людей (репортаж)Суспільне. Дніпро

"Пандус"

Громадянська мережа «Опора» перевірила на доступність дільниці Дніпропетровщини. За словами представника організації Вадима Головченка, головні перешкоди – відсутність пандусів та бар'єри всередині будівлі.

«Пороги, сходи, вище-нижче у приміщенні, щоб потрапити на виборчу дільницю. Також для маломобільних груп населення відсутні у будівлях вбиральні спеціальні», – повідомив він.

На деяких виборчих дільницях пандуси є, але вони не відповідають нормам, говорить Вадим Головченко. У них невідповідний кут нахилу або відсутні поручні. Таким пандусом облаштована виборча дільниця, що у навчально-виховному комплексі №28.

«Потрапляння на територію не є безбар'єрним. Воно з перешкодами: нерівність асфальту, відсутня тактильна плитка – це є вже перешкодою для певної категорії маломобільних виборців», – зазначив Вадим Головченко.

Усього Громадянська мережа «Опора» перевірила на доступність 30 виборчих дільниць в області. З них, за словами Вадима Головченка, жодну назвати повністю доступною не можна: 15 є малодоступними, і 15 — недоступними.

Джерело

 

  • Як зробити свій дім гостинним? +

    Ви можете зробити свій дім гостинним для всіх. Для цього підтримайте міжнародний рух «Visit Ability», що виступає запростір, доступний для Детальніше...
  • Як зробити місто доступним? +

    Згідно зі статтею 9 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в Українімає бути забезпечена доступність (архітектурна, транспортна, інформаційна) та Детальніше...
  • Як зробити заклад доступним? +

    Усі люди незалежно від особливостей, сімейного статусу тощо можуть бути Вашими клієнтами, якщо Ви подбали про створення належних умов. Подумайте, Детальніше...
  • 1

Лого UN Partnership to Promote the Rights of Persons With Disabilities

Лого UNDP

Лого UNICEF

Лого ILO

Тризуб

Лого Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Лого Всесвітньої організації охорони здоров'я - Європейське регіональтне бюро